Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Får ikke starta opp PCn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg skrudde av PCn i går natt kom det noen windows updates som jeg ikke ville laste ned før jeg leste om de, så jeg avbrøt installasjonen (som startet automatisk når jeg skrudde av dataen) ved å bare skru av pcn manuelt (the big button :))

 

Så når jeg tok på pcn i dag rett før jeg kommer inn på skrivebordet blir skjermen blå et halvt sekund før den starter på nytt igjen. Har prøvd sikkerhetsmodus og å starte med "Siste fungerende konfigurasjon" men det samme skjer selv om jeg velger de.

 

Bruker forresten windows xp, sp2. Noen som kan ha peiling på hva som har skjedd, og hvordan jeg kan fikse det? Hjelp settes pris på! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

En løsning kan være å laste ned den oppdateringen, starte i sikkerhetsmodus, og installere den avbrutte oppdateringen på nytt igjen.

 

Hvis dette ikke fungerer, da bør du re installere OS, tenker jeg.

Skrevet

Vet du hva slags update du avbrøt ?

 

Jeg tror ikke dette har noe med BIOS å gjøre. Det virker at en viktig system DLL eller tilsvarende, fikk ikke installere seg.

Skrevet

Nei, vet bare at det var 7 forskjellige updates og at jeg skrudde av maskinen før den første rakk å bli ferdig. Satte i xp platen nå og kjører recovery, verdt et forsøk I guess.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...