Gå til innhold

Houdini

Medlemmer
  • Innlegg

    181
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Houdini

  1. Kanskje begynner synet mitt å bli dårlig men jeg ser ingen forskjell på bildene DLSS / NO DLSS. Føler også at forskjellene mellom Raytracing og no Raytracing ikke gir meg noe som helst, noe som er veldig godt for lommeboken :)
  2. Er nesten 100% sikker på at det først bare kommer til PS og Xbox. Så, etter et år eller to kommer det til PC, sikkert med noen ekstra-funksjoner eller moddemuligheter slik at flest mulig vil kjøpe det igjen. På en måte forstår jeg utvikler, det er nok lettere å først bare utvikle til en/to forskjellige hardware enn å måtte støtte all mulig i PC fra dag en. I tillegg slipper de masse piratkopiering i starten.
  3. Det er litt synd at de skal bruks så utrolig lang tid på på å utvikle oppfølgere. Jeg vil tro veldig mange av de som elsket Skyrim /Fallout 4 har endt opp midt i småbarnslivet når oppføleren kommer og får derfor ikke mulighet til å utforske disse. Synes tiden mellom Zelda botw og totk, eller gta 4 og 5, er passelig tid mellom spill. Da får man i alle fall kost seg skikkelig med 2-3 spill i den serien før voksenlivet slår inn for fullt.
  4. For det første? Det er sluppet utrolig mye forskjellig til det spillet, trur det er nesten 60 pakker til det. Jeg vil aldri anbefale noen å kjøpe alt, det blir for mye og alt er ikke like bra. Kjøp heller bare selve spillet, også kan du utvide med de pakkene du synes virker interessant etter hvert. Selv har jeg 4-5 utvidelser (alle kjøpt på tilbud) og radio "All that Jazz" og det holder i massevis for meg.
  5. De lærde strides, var jeg deg ville jeg startet med Metal Gear Solid, og spille meg videre gjennom serien. Reisen gjennom de tre første ga meg mest, også mistet jeg litt interessen etter fireren, selv om det tidvis var gøy. Det første (første i Solid-serien, det tredje i Metal-Gear-serien) har vel fått noen grafiske oppdateringer også, så det er snillere for øyet, selv om stilen alltid har vært så særegen at grafikken ikke egentlig oppleves som dårlig, bare unik. Det første (MGS1) som kom til PS1 ble oppgradert når det kom til Gamecube, det ble gjenskapt med samme grafikk og kontroll som MGS2. Trur allikevel at det er PS1 versjon som kommer i Master Collection, litt synd for PS1 grafikken er litt vel grumsete i dag. Prøv å få tak i Gamecube versjon som heter "Twin Snake" og emuler det på PC. Når det kommer til serien så synes jeg det er MGS1-3 som er de beste. I MGS4 så trur jeg det var mer cutscenes enn gameplay. Ble så lei av å hele tide skulle se en cutscene at det tok meg 3 år å ble ferdig med det, da spilte jeg på easy bare for å komme igjennom det. Etter nr 4 så gikk jeg lei og har aldri spilt spillene som kom etter. Metal gear er PS1 og 2 for min del.
×
×
  • Opprett ny...