Gå til innhold

TheFirstNinja

Medlemmer
  • Innlegg

    8
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

TheFirstNinja sine prestasjoner

4

Nettsamfunnsomdømme

  1. Merkelig nok er fysiske lootbokser for barn helt OK. Forklar gjerne logikken hvis du finner den 🤔
  2. Overdreven bruk av vann, overdreven bruk av fisk, overdreven bruk av alkohol, overdreven bruk av ordet overdreven er alle usunt. Som en akkurat passe bruker av dataspill i over 40 år kan jeg bekrefte at det overhodet ikke er usunt.
  3. Folk er forskjellige. Personlig blir jeg motivert av å logge all mulig data rundt trening. For meg gir det en ekstra glede i treningen å se progresjon gjennom ulike målinger. Sosiale media derimot er det motsatte. For meg gir det bare stress og en usunn «er det jeg gjør bra nok?» følelse. Strava er en super treningsdagbok, men den er bare for meg selv 😊
  4. Dette føles da veldig 1989 eller deromkring. Husker godt at DOS-spill hadde direkte støtte for en haug med lydkort/skjermkort, men dette har da ikke vært en ting siden DirectX/OpenGL o.l??!?
  5. Jeg betalte 500 for PC spill i 1990. Ifølge Norges Bank sin priskalkulator, er det 1152,70 i 2025 kroner. Så det fleste spill er fortsatt billigere i dag.
  6. Det eneste som er merkelig er hvor mange flere farger som finnes. Hvor er f.eks. YellowPuke og GreedyGrey versjonene? Her er det masse tapte inntekter Nintendo. Skjerpings!
  7. The Simpsons har i grunn alltid vært til salgs for alle som vil gi dem penger. Som nevnt i en tidligere kommentar, har all mulig merch sopt inn penger. Men spill har også vært en viktig inntjeningskilde, og stort sett mye crap som selger kun på navnet. Mobilspillet Tapped Out var f.eks. en pengtrykkemaskin av værste sort. Sjekk ellers ut Wikipedia artikkelen for andre «klassikere» (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Simpsons_video_games)
×
×
  • Opprett ny...