Gå til innhold

feddis

Medlemmer
  • Innlegg

    3
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av feddis

  1. Kanskje det er verdt et forsjøk å demontere alt og sette det sammen igjen bare for å se om det blir noe bedre. Har prøvd å gjort det, ikke noe forskjell Det kan og skje noen ganger fra clean reboot, men dette vil jeg si er mer skjeldent. Kan se om der er noen nye drivere som jeg kan installere. nei har ikke gjort det, men PCen vil vel bare alltid være "100% på" og jeg vil ikke ha noe problem? er kun ved booting fra hvilemodus/sleep/reboot det av og til skjer.
  2. Beklager litt sent svar, har vært bortreist på jobb. Er mangen år siden jeg kjøpte og bygde selv, men har byttet ut deler i ny og ne. Hovedkort er vel et par år gammelt, dato på BIOS tipper jeg er sist jeg tok BIOS oppdatering. probleme føler jeg begynte litt etter bytte av disk, men kan ikke si dette med sikkerhet. Kan det vær at C disken ikke sitter riktig montert/skade ved montering? Er vanskelig å identifisere noen problemer med disken når det kun er ved oppstart jeg har problemet. Når PCen først er på så har jeg ingen problemer.
  3. PCen fungerer ikke altid slik den skal ved booting/ gjenstart fra hvilemodus: 1. 50/50 om den starter opp normalt fra hvilemodu. Noen ganger starter den fint og jeg kommer til Log in screen. Noen ganger så er der liv i tastatur og mus, men skjermene er svarte. Om jeg venter lenge nok (ca et par minutter) så tar den en selvstart og den starter slik den skal. 2. Den står "fast" ved oppstart noen ganger der ingen av skjermene er noe liv, menst tastatur og mus lyser og ser ut som de fungere slik de skal. Hører viftene starte og alt virker fint, men der er ingen liv i skjermene. Omstart av PCen noen ganger løser problemet og jeg kommer meg inn som normalt. 3. Noen ganger når jeg booter opp så er det bare liv i 1/3 skjermer. En omstart av PCen løser somregel dette, og alle 3 skjermene kommer på som normalt. Har prøvd litt forskjellige diagnoseverktøy for å se om jeg finner problemet: Memtest86 (sjekk av RAM) Ingen feil funnet i noen av chipsetta. GPU-Z (sjekk av GPU connections) Hard Disk Sentinel (sjekk av SSD) - Viser ingen feil på C disken (100% health) Når jeg prøver å bruke Windows innebygde sjekk av Disk får jeg bare opp at den fant feil og må repareres. PCen restarter og den starter scanning og reperasjon, men virker ikke som det gjør noe da neste gang jeg prøver å scanne får jeg opp bare samme valg. Kan det være C-disken (som er en ganske ny SSD) driver å feiler ved oppstart? Burde jeg kjøre Hard disk sentinel i bakgrunnen over lengre tid for å se om den snapper opp noe som kan være probleme? Er det noe jeg burde prøve/gjør for å finne problemet? Kan en formatering av C disken fikse problemet?
×
×
  • Opprett ny...