Gå til innhold

Vidarol

Medlemmer
  • Innlegg

    11
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Vidarol sine prestasjoner

6

Nettsamfunnsomdømme

  1. Hei Cyrio, Enkelte vil sikkert si at det er flott at du har slik tiltro til norske forbrukermyndigheters handlekraft overfor svindel mot norske forbrukere. Enkelte andre vil godt mulig si at dette er i overkant blåøyd og naivt fra din side. Kanskje du først skulle ha forklart hva som er bakgrunnen for din tillit til norske forbrukermyndigheters evne / handlekraft til å slå ned på svindel mot norske forbrukere? Du skriver jo at du er temmelig sikker på at norske forbrukermyndigheter ikke tillater svindel. Vel, så klart tillater ikke norske forbrukermyndigheter svindel i prinsippet. Det er neppe heller noe annet lands forbrukermyndigheter som ville vedkjenne seg å å tillate svindel. Noe annet ville jo være svært oppsiktsvekkende! Det avgjørende er imidlertid om norske forbrukermyndigheter er handlekraftige i forhold til dette. Har du noen erfaringsbakgrunn for norske forbrukermyndigheters faktiske evne / handlekraft til å slå ned på svindel mot norske forbrukere? Eller er dette bare en løs antakelse av typen ;; "Jeg er sikker på at norske myndigheter slår effektivt ned på narkosmugling til Norge"? "Jeg er sikker på at norske myndigheter slår effektivt ned på svart arbeid". Forhåpentligvis har du tatt deg tid til å lese hele blogginnlegget. Med bl.a. sitat fra en rapport i 2017 fra Forbrukerrådet. Jeg siterer: "Det er grunn til å frykte at boligkjøpere med godt funderte krav kan ha blitt forledet til å tro at de ikke har hatt noen god sak, og derfor ikke fremmet sin reklamasjon eller har gitt opp saken etter kort tid." Evige opportunister og faktafornektere vil sikkert lese ordet "forlede", som at det er noen som går foran for å lede! Andre, meg selv inkludert, leser ordet forlede som at Claims Link o.l. selskap villeder reklamerende boligkjøpere til å tro at de har en dårlig sak mot boligselgerforsikringen selv når realiteten er at de har godt funderte krav. Selvsagt kan du påstå at Claims Link ikke forleder noen med vilje. Selv ikke etter at de har holdt på med dette siden 1998! (Under navnet Norwegian Claims Link frem til navnebyttet i 2017.) For øvrig minner jeg om at det på nettstedet http://www.maktmisbruk.no gjøres oppmerksom på at nettstedet fortsatt er under utvikling. Som antagelig betyr at det kommer flere momenter vedr. bl.a. formuleringer som å "forlede boligkjøpere" og å forlede boligmarkedet og konsesjonsmyndigheter.
  2. Har du kjøpt bolig og fremsatt reklamasjon mot boligselgerforsikrings-selskapet Claims Link AS? Da anbefales du i så fall å ta en kikk på dette nettstedet som kaller seg for http://www.maktmisbruk.no Der får lurendreierselskapet Claims Link så hatten passer hatten og vel så det. At norske forbrukermyndigheter fortsatt tillater dette helprivate saksbehandlerfirmaet å svindle reklamerende norske boligkjøperes bort i fra rettmessige reklamasjonskrav, er et mysterium! Er Forbrukerrådet et sovende råd! Er Finansnæringens eget klageorgan Finansklagenemnda, et rent hvitvaskingsorgan for selskap som Claims Link AS? Det kan faktisk virke slik! Med lureselskapet Claims Link som samarbeider med lure-takstmenn - som leverer akkurat de bestillingsverk som Claims Link ber om. Dette liksom-forsikringsopplegget virker som renspikket svindel spør du meg 🙂
  3. Muligens et vanskelig spørsmål med i overkant strenge kriterier 😃 Men, jeg tillater meg å prøve likevel: Er det noen som kjenner til takstmenn på vestlandet som de vil anbefale - som har faglig dyktighet og integritet på boligeiendommer?
  4. Det er belegg for å si at det ikke er reell priskonkurranse mellom de 3 familiene som styrer det norske dagligvaremarkedet. Normal prisdannelse gjennom konkurranse og tilbuds/-etterspørsels-mekanisme, er satt ut av spill. Da har myndighetene en plikt til å gripe inn med tiltak. At minister tar en hyggeprat med lederne for disse konsernene, har hjulpet null og niks. Trolig det eneste virkemiddel som vil ha reell betydning når markedet ikke lengre fungerer med reell priskonkurranse, er at myndighetene griper inn med prisregulering. Det kan vel ikke sies å være gammeldags sosialistisk politikk å gripe inn mot et marked som så ettertrykkelig viser at de ikke vil ha reell priskonkuranse. Et ørlite eksempel: Jeg kjøper bokser med makrellfilet i tomatsaus flere ganger i uken. For ca. 10 dager ble plutselig prisen hos alle i dette området satt ned fra kr. 28,90 til kr. 17.90. Hos alle! Det er jo tilsynelatende i favør kundene at de synkroniserer seg med prisnedsettelser på enkelte varer, i begrensede perioder. Disse små unntakene overskygges imidlertid totalt - når det altoverveiende bildet er at de synkroniserer seg med kraftige vedvarende prisøkninger. Da er det myndighetenes og politikernes soleklare ansvar å gripe inn. Bøter preller av. At minister gjør seg ørlite grann morskere i maska ved hvert prisøkningsvindu, er som å høflig be en haiflokk om å skifte kurs! Prisregulering takk!
  5. Også dumme meg som trodde det var nok å bevise overfor det mer enn velkjente Claims Link (!) at selger hadde løyet og gitt positivt uriktig opplysning om vesentlig skade / mangel. Det er jo uriktig opplysning / løgn og fortielse om vesentlige skader / mangler som de fleste av oss vanlige troskyldige definerer som selveste inn-begrepet av mangel. Men, nei! Ikke i følge Claims Link! De krever at det klargjøres årsakene til at selger løy i egenerklæring og salgsoppgave! Med sitt krav om at det klargjøres årsakene til at det har blitt hull i mur. Og årsaken til at det har oppstått mugggsoppangrep. For disse liksom-saksbehandlerne er det således ikke nok å dokumentere mangel ved at selger i salgsopplysningene har løyet og fortiet skader og mangler! Man må som kjøper også dokumentere overfor Claims Link hva som er årsakene! At myndighetene fremdeles tillater slike å drive som forsikringsselskap i Norge, er for min del en stadig større gåte.
  6. Tusen takk for tilbakemeldinger så langt. Det synes heldigvis som at det opplastede videopptak av tilstandene i kjellerdusjen lar seg fremvise i dette forumet. Jeg presiserer at disse tilstandene ikke var konstaterbare ved visning / besiktigelse. Muggsoppangrep i form av de omfattende partiene med svarte / mørkegrå prikker på gipsplater i utvendige synlige flater i rom, var renset bort ved visning / besiktigelse. Men det var ikke renset bort i de skjulte vegghulrom mellom gipsplatene og mur. Som jeg etterhvert kunne konstatere ved hjelp av mikrokamera / inspeksjonskamera i egenborede prøvehull til utlektet vegg innvendig i kjeller mot mur. Det har vist seg at selger før visning / besiktigelse kun har tettet igjen hull tvers gjennom mur og inn i kjellerbad, ved å sprøyte inn noe fugemasse / lim bak innvendig hjørnelist i dushjørnet! Som kanskje kan sammenlignes med å sette et lite plaster på et stort amputasjonssår. Med fortsatt tilsig av fukt inn i mur, opp og ned i hull tvers gjennom hele muren. Dette er hull som man vet er der når man ser på video-opptaket
  7. Ca. 10 mnd etter at jeg kjøpte en enebolig, var jeg i kontakt med kommunen for å få mer detaljer vedrørende selgers bruksendring i kjeller - fra kjellerboder til beboelsesareal. Blant opplysningene som jeg mottok fra kommunen, fremkom det at det hadde vært en tilsynssak i forhold til utleie i denne kjeller. Ytterligere henvendelser fra min side til kommunen vedr. tilsynssaken mot tidligere eier, resulterte til slutt i at jeg fikk oversendt et video-opptak som kommunen hadde mottatt pr. mail som vedlegg til en bekymringsmelding fra en tidligere leietaker i kjeller - hos forrige eier. I denne videoen fremgår det mildt sagt bemerkelsesverdige forhold. Med blant annet store brunsnegler etc. inn og ut på gulvet i kjellerdusjen. Denne kjellerdusjen / dusjnisjen er beliggende ca. 1 meter under terreng. Leietakeren opplyste i sin bekymringsmelding 2023 til kommunen at utleier var gjort kjent med forholdene, men ikke hadde gjort noe for å utbedre disse. Høsten 2023 opprettet kommunen tilsynssak mot utleier / tidligere eier. Hvor kommunen blant annet sendte et brev til henne med en opplisting av hva som fremgår av videoen vedlagt leietakers bekymringsmelding. Dvs. at kommunen gjorde utleier / forrige eier detaljert oppmerksom på snegler og andre insekter i kjellerdusjen, samt heftige muggsoppangrep Ca. 9 måneder etter kommunens tilsynssak la utleier eiendommen ut for salg. I hennes egenerklæring er opplyst at hun ikke kjenner til problem med hverken skader i mur, muggsopp, eller insekter. Jeg lurer på hvordan man skal tolke denne situasjonen ved reklamasjon til eierskifte-forsikringsselskap for uriktig opplysning fra selger / forrige eier - når man tar i betraktning denne videoen? (Forhåpentligvis lar videoen seg laste opp og fremvise i dette forum.) VideoKjellerleilighet.mov
  8. Tusen takk for gode forslag til hva dette kan være. Heller kanskje mest i retning av at det er etterlevning av en edderkopp.
  9. Jeg har anskaffet et inspeksjonskamera for rørinspeksjon og diverse annet. Kamerahode på 4 mm, i tuppen av en lang kabel. I går brukte jeg dette til sjekk inne i bjelkelaget / etasjeskillet mellom hovedetasjen og kjelleren. Jeg ble meget overrasket over noe som synes å være et stort insekt - i høyre billedkant. Med flere centimeters størrelse. Som kan ligne på skorpioner. Noen som har peiling på hva dette kan være? Se bildet.
×
×
  • Opprett ny...