Gå til innhold

BakaBerg

Medlemmer
  • Innlegg

    882
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om BakaBerg

  • Bursdag 17. juni 1986

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

BakaBerg sine prestasjoner

578

Nettsamfunnsomdømme

  1. Tjente 50 mill i går på å mine høyt rangert gold (987). Solgte til en spiller i chat som betalte før jeg i hele tatt rakk å treffe han. Har nå kjøpt en vulture, prospector osv for salvage og mining gameplay. skal prøve å få gjort de derre dungeons. Kjøpt meg fabricator også. Dette er nok noe av det gøyeste VR spillet jeg har spilt på lenge til tross for jank.
  2. kan gjøres solo faktisk! Men er klart krever mye invistering også. Må ha en del penger først
  3. Har spilt en del nå.også. er veldig avhengig av at serveren ikke lagger. Man kan hoppe servere ved å endre region frem og tilbake. Men det er noen skikkelig kule endgame aktiviteter der ute. Det er en figur sim heter Wikelo. Han kan man grinde favor for med å levere spesielle items. Hvis du greier å grinde en av disse, kan du selge de til andre spillere for milloner/milliard. Det er nesten dungeon aktige aktiviteter. Det er utrolig kult når det fungerer
  4. Kjøp multitool med traktor beam. Kjøp 1SCU tom storage boks. Loot alt. Ta med boksen på fps missions. ekstra cash i starten.
  5. Hahahah det gikk verre enn med meg første gang og jeg måtte få rescue fra randoms. Du må upgrade modules på titan avenger for at den skal kunne brukes sånn. Ironisk nok koster det minst halv mill for det "beste" PVE module outfit. Inventory har jeg greid å bli vant med til tross for hvor sykt jævlig det er. Spillet kjører openxr via VD og ser bra ut i quest 3 syns jeg, tom på min 4080s Jeg kjøpte zero caliber 2,forefront, battlegroup 2 og alien nå. Battlegroup var veldig fett, og forefront va så mange kids som må være i nærheten av 10, alle britiske og alle sa "cunt" annenhver setning...så langt ikke morro
  6. Spillet vil ikke launche engang hvis du har intel arc GPU. Devs eller denuvo har bare blacklista alle intel GPUer. Det er ganske sykt. Claw 8ai håndholdt får ikke spille det, og en FAQ de har gjort sier bare "skaff refund" hvis du har arc. Det er sykt asså.
  7. Ja det ble en dag med konfigurasjon og tutorials på meg også. Og må huske spillet er faktisk i alpha. Det kan komme progress wipes ved patcher, og det er mye bugs. Dersom man ikke tåler slikt, ville jeg ventet. Iallefall å kjøpe et dyrt skip. Jeg kjøpte et til 70 dollar (spillet og starter ship)
  8. Spillet bugga seg ekstraordinært lite i går og endte opp med å bli stranda på et bountyhunter mission fordi jeg undervurderte ground turrets, og mitt skip (lite avenger titan) er egentlig multipurpose starter/fighter. Spurte om reparasjon av skip i global chat. Måtte reparere powerplant. Så slå skipet av og på igjen. Så fløy jeg selvsagt rett inni et nytt turret. Bestemte meg for å prøve å ta livet av target uansett siden jeg hadde kit med smg/AR. Snek meg inn i basen/bunkeren, knerta target og terga på meg hele basen. Spurta ut igjen, og ba om rescue i global chat. Etter litt om og men, så ble jeg redda, og flydd til en stasjon mot litt credits (spilleren som redda meg drev med RP). Jeg måtte betale 1 credit, han / hun redda meg, og ga meg 1 mill credits lol. Alt dette i VR. Et lite mission verd 50k credits, tok 2.5 timer men alt var gøy
  9. Det er også bugged i sc. Vibrasjoner blir fucked. Og quantum mode funker ikke. Bruker uans mouse og keyboard jeg til fps, og hotas i skip. Ikke nok knapper da med mitt gamle thrustmaster hotas X
  10. Kjøpte quest 3 i dag faktisk . Testa 10 min i area 18 før jeg måtte legge barn. kjøpte dedikert wifi 7 router mef 6ghz. Det er jo helt sinnsykt hvor stor forskjell det er på q3 VD og psvr2 særlig i sc. Med spacewarp greia der det jo bra ut, i tillegg til at det kjører bra. Jeg er helt sjokkert over forskjellen på psvr2 og q3. Særlig i star citizen. Sjokkert..
  11. Jeg har spilt elite dangerous i 500 timer siste 10 årene. Jeg digget det, men enig i at det var truck simulator i space. Iallefall er det mye mer variert gameplaytype i SC syns jeg. Det er jo alpha. Det er ikke i nærheten ferdig. Det er janky. Ting funker ikke optimalt. Inventory får enda en rework sim visstnok slippes denne måneden og det er sykt dårlig. Det er ikke motion controls, må nesten bruke mouse og keyboard (og hotas mens jeg flyr personlig. Tar mange timer å sette opp) Men satan asså for en immersion det er i VR.
  12. Er tydeligvis også et stort optimaliseringsproblem generelt for star citizen at det hsr dritt ytelse uansett rigg. KI: Star Citizen is notoriously CPU-intensive, primarily relying on a single "main thread" to handle game logic, resulting in high latency in cities (e.g., 40ms+) and lower fps. To minimize bottlenecks, a high-frequency CPU with strong single-core performance (like Ryzen 5800X3D/9800X3D) and fast RAM is essential, as the game often ignores extra cores. Så da blir det tydeligvis om å gjøre å prøve å avlaste cpu så mye man kan uansett. Er vel ikke sikkert at eye tracked foveated rendering vil være mye bedre her selv om quad views hadde vært compatibelt, fordi spillet bruker cpu på så dårlig måte uansett. VR i star citizen ble adda som et passion project på si av en lidenskapelig dev ser det ut som (silvan). Selv med hvor dårlig det kjører, kan jeg ikke påstå at noe annet VR spill gjør det som SC gjør i VR for meg. fps combat, utrolige utsikter, gameplay og space exploration. Jeg er blåst av banen personlig og gleder meg til å teste quest 3 i dag.
  13. Bestillingen fra proshop ble utsatt uten noe oppdatering. Dytta på sendedato. Sendte to beskjeder, første 05.03. uten noe svar enda. Bestemte meg for å kansellere crystal light bestillinga mi. Det er for mye stress for meg så jeg tror egentlig bare jeg holder meg til PSVR2 inntil videre. JO mer jeg sjekker, jo mer ser det ut som form faktoren vil bli mye bedre fremover også i nær framtid. Jo mer jeg splller psvr2, jo mer setter jeg pris på komfort også. Og proshop tapte på dårlig kundeservice her, i tillegg til tilsynelatende rulett på headset. Jeg får fortsette med star citizen på psvr2 Oppdatering: Kjøpte quest 3 i dag basert på hva flere her sa om min rigg osv. Takk for tips alle
  14. Har 430 timer i D:A. Genuint kult spill, med åpenbare svakheter. Problemet er at funcom nesten er der at det er genialt, også ødelegges det ofte av at "visjonen" deres ikke samstemmer med hva spillere vil ha. Samtidig, så er det det kreative som gjør dette spillet så bra også, slik at den balansegangen er utrolig vanskelig å treffe. Personlig elsker jeg forandringene i chapter 3, veldig bra historie, veldig kule dungeons. Men de har store mangler. For lite loot, grindy og durability systemet snakker imot forandringene deres. Det er veldig kult med en hybrid mellom survival og looter(mmo stil) stil. Men de har litt å gå på. Pvp er også ikke bra, og var egentlig aldri det her. Men det er noe helt utrolig fett med splllet. Jeg elsket alle 430 timene mine, men har pakket sammen basen min, og lagt det på hylla pga stor irritasjon rundt durability, loot og tiden man investerer.
  15. Marathon og star citizen i VR. Hekta
×
×
  • Opprett ny...