Gå til innhold

Indifference

Medlemmer
  • Innlegg

    73
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Indifference

  1. Mass Effect 1 til 3 ble utgitt over en periode på 5 år..! Men det var en annen tid, der gode spill virket å kunne produseres noe raskere med datidens hardware. Mellom Witcher1-2-3 er det også "bare" 4 år f eks. I dag vil jeg tenke at det nesten er smertegrensen for et minimum, om ikke en etterfølger skal oppleves som copy-paste.
  2. Ding ding ding. Men jeg gjetter på at det vil være mer som to store DLC under egen tittel, men bygget på det 4. Spillets motor og assets. Da kan de rydde i bugs og mangler samtidig som story-teamet legger grunnlaget for neste utgivelse. Egentlig en god forretningsmodell nå som grafikken er så god og krevende å utvikle. Rockstar kunne godt ha laget RDR3 på RDR2 grunnlaget også. En dobling av antall hår på hesten er en minimal oppgradering, men ekstremt ressurskrevende. Man får mindre og mindre verdi for pengene til mer man presser utviklingen. "Men jeg gjetter på at det vil være mer som to store DLC under egen tittel, men bygget på det 4". Det er absolutt et godt poeng. Om det fungerer nesten litt som Blood and Wine DLC er det helt greit å samle spillene som en trilogi.
  3. 6-års ramme høres absolutt ikke ut som noen god ide :/. Synes de burde holde seg til en optimalisert god spillopplevelse med nr 4, og ikke forplikte seg til å pumpe ut oppfølgere i det hele tatt. Kort å godt fortsette slik de tidligere har gjort
  4. Det er utrolig varierte preferanser ift til Far Cry-serien av hva jeg ser. De fleste er enige i at 3'rn troner høyt, og gjerne høyest. Jeg likestiller faktisk 2 og 3, som er veldig ulike spill, men jeg synes de bringer hver sine unike opplever på en veldig original måte. Fra 4 og etter er det i min mening mye copy-paste, og her har jeg nok en ganske upopulær mening for jeg liker faktisk Primal og nr 6 best etter 2 og 3 :p. Som nicket ditt sier, indifference Når det kommer til far cry 2 så var det veipostene(spawn), bussholdeplassene(fast travel) og malariasprøyta som gjorde det for min del. ellers var settingen veldig bra. Far cry 4 var bra det når man kunne fly rundt, men nr 5 i serien ble for mye av det samme. Far Cry 6 nevner jeg ikke en gang.. Min første platinum på et spill var faktisk på Far Cry 3, gode minner. Multiplayer på FC3 var også veldig bra. Far Cry Primal, huff og huff... Spilte det 45 minutter før det gikk i glemmeboka. Godt folk er forskjellige, hvis ikke hadde verden vært kjedelig "Som nicket ditt sier, indifference ;)" Er forsåvidt avslappet til at det finnes stor variasjon av meninger, om det var det du siktet til :D. Veiposter i Far Cry 2 ja.. de vokste vel på meg, lærte meg å guffe rett gjennom, og ristet av meg forfølgerne. Passa alltid på å ha tablettene klare. For meg hadde spillet en gritty, realistisk atmosfære og uforutsigbarhet jeg kunne sette pris på. Er ellers veldig enig med deg om Far Cry 3, objektivt er det nok et bedre spill ;). Far Cry 6 - forventer ikke å ha mange med meg der haha! Var vel så enkelt som at de der kutta mye av (i min mening) langtekkelige boss-fights hvor du må hoppe og løpe rundt som en idiot, samt hallusinasjons-sekvensene som bare var slitsomme. Tenker bl annet på den repetive Elvis-sekvensen i 5'rn. Tiltreder meg også din siste setning ;)
  5. Det er utrolig varierte preferanser ift til Far Cry-serien av hva jeg ser. De fleste er enige i at 3'rn troner høyt, og gjerne høyest. Jeg likestiller faktisk 2 og 3, som er veldig ulike spill, men jeg synes de bringer hver sine unike opplever på en veldig original måte. Fra 4 og etter er det i min mening mye copy-paste, og her har jeg nok en ganske upopulær mening for jeg liker faktisk Primal og nr 6 best etter 2 og 3 :p.
  6. Tiltredes 100% 👌
  7. Om de skal basere noen av disse sesongene helt eller delvis på spillene, håper jeg til det lengste de vil føre oss til Far Cry 2 og Africa. The Jackal-plotet er blitt sterkt undervurdert i mine øyne
  8. Nå hendte jo alt dette i god tid før 18 november. Så vi har et bra vindu foran oss nå hvor spillet kan bli annonsert. Dette kan skje på alt ifra en plutselig Twitter melding eller på TGA. Tyler McVicker mener det sannsynligvis vil skje plutselig via f.eks twitter. Jeg heller mer mot TGA. Vil si at håpet om HL3 sjelden har vært større enn akkurat nå. Folk har gått fra dooming til ellevill optimisme på f.eks r/halflife etter hardware annonseringen fra Valve. At vi får se spillet i løpet av de neste ukene virker sannsynlig. Håper absolutt du får rett!
  9. Ville vært en dårlig idé å annonsere HL3 sammen med all denne hardwaren, det ville tatt bort mye av fokuset. Jeg tror vi får se Half Life spillet på Game Awards. Det sies at spillet er ferdig. Det kan være det ville blitt litt i meste laget samtidlig ja. Men er denne teorien i en nylig artikkel fra Gamer jeg sikter til "Og nettopp derfor har det blitt lagt merke til at event-kalenderen har et uvanlig åpent rom fra 18. november til 8. desember." Vi er ikke helt på 18. november ennå, så jeg ble nyssgjerrig på om denne nyheten her har med dette vinduet og gjøre eller ei. For ordens skyld er artikkelen her: https://www.gamer.no/artikler/spekulasjon-om-half-life-3-igjen/519534
  10. Dette utelukker Half-Life 3 nyheter, eller det et slags lite håp ennå for 18.-19. november?
  11. Ja, det kunne jeg godt likt å se også. Kom igjen Ubisoft!
  12. Et AssCreed spill satt i Ungarn når de gikk imot Ottomanerene kunne faktisk bli passe artig. Ja, jeg skulle gjerne ha sett det igrunn! Gamle Jugoslavia også mot ottomanrne. Kan jo bare håpe de tør ta for seg noe slikt 🤞
  13. Gamere burde kunne tåle et slikt spill, men enklere er det kanskje å presentere slike temaer dersom man også får spilltematikk som viser at "hvite" kan være ålreite motstandsforkjempere i kampen mot "brune" invasjonsstyrker Assassins Creed kunne eksempelvis tatt for seg frihetskampen mot det ottomanske riket under invasjonen i Øst-Europa. Man trenger større mot på disse tematikkene
  14. Ja det er ingenting feil med Xbox. Jeg kommer oftere over ihuga PS-fans enn Xbox fans av en eller annen grunn, og skjønner ikke helt greia. Jeg har ingen personlig preferanse utover at jeg faktisk har foretrukket Xbox-kontrollen over PS4 og bakover (PS5 har jeg faktisk ikke prøvd). Kunne like godt kjøpt den ene eller andre, og denne gangen ble det Xbox
  15. Har lenge "visst" at de ikke ville klare 2025-vinduet, så dette er helt til forventning - mao ingen skuffelse!
  16. Jeg har spilt AC 1-4 + Origins og Odyssey, kan med det dessverre ikke svare for de andre. Men for meg er det uforståelig at Odyssey ligger flere plasser over Origins som kom først, og i mine øyne ikke er mye mer enn copy-paste av dette lagt til Antikkens Hellas. Begge er meget underholdende spill, men Origins kom først og står i mine øyne sterkest. Utover det, AC3 er helt klart det mest undervurderte. En sterk, engasjerende historie med en uforutsigbar tvist! En av de bedre karakter-galleriene i denne serien helt klart!
  17. Hvis du da medberegner en utsettelse for GTAVI også. Kan aldri se for meg at de klarer lansering i 2025
  18. En person med voldelige tendenser vil uansett finne kilder til inspirasjon, det seg være fra film, dataspill, et sosialt uheldig nettverk, etc. Hverken dataspill eller andre medier vil vippe en stabil/psykisk frisk ikke-voldelig person over i et voldelig mønster.
  19. Godt sagt! Er selv ikke veldig fan av woke grep når det fører til at et univers blir litt awkward og usannsynlig, men i traileren er det ingenting som tilsier at W4 skal bli woke! Man må tåle å spille som en kvinnelig karakter uten at det er woke
×
×
  • Opprett ny...