Gå til innhold

Aspiranten

Medlemmer
  • Innlegg

    845
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Alt skrevet av Aspiranten

  1. Kun de to gamle spillene som frister 😂
  2. NRK skriver også om at norsk forbruksgjeld er gjennom taket. Folk er belånt til pipen. Vi har gamle folk med penger på bok, og unge folk med gjeldsdrevet sosial status.
  3. Man kan jo faktisk la være å kjøpe spill. Jeg installerte Lands of Lore igjen forrige uke. Storkoser meg med gamle spill fra tiden da det faktisk var kunst og kultur.
  4. De andre konsollene sliter også med politiske spill. Mens japanske utviklere i mindre grad er tvunget til å produsere politikk forkledd som spill. I det moderne klimaet virker Nintendo spillene å være en luftlomme man kan puste i.
  5. Ikke et eneste spill som er maskulint. Sprø verden vi lever i.
  6. Kjenner jeg blir skeptisk når IGN gir høy score. De har også gitt høy score til en del flopper som markedet har absolutt hatet de siste årene, og det virker som spillpressa nå synger på siste verset 😬 Men dette står på "skal undersøke" til vinteren, nå er det sommer, da sitter man jo ikke inne 😘
  7. Problemet er at foreldre har overlatt oppdragelsen og grensesettingen til skolene og Staten. Det at barn gamer hele natten og sover på skolen er et foreldre-problem som bare de kan fikse. Det får ingen reelle konsekvenser for barna om de gjør dette, ihvertfall ikke i nuet. Det er også et problem når den ene forelderen også er spilleavhengig i tillegg til barna... Jeg spør igjen, hvorfor er det ikke regulert? Vi trenger ikke forbud mot kokain, bare strenge foreldre. Vi legger all byrde på foreldrene, og lar kokainer flyte på russefeiringen. Din egen feil som pappa.
  8. Problemet er at foreldre har overlatt oppdragelsen og grensesettingen til skolene og Staten. Det at barn gamer hele natten og sover på skolen er et foreldre-problem som bare de kan fikse. Det får ingen reelle konsekvenser for barna om de gjør dette, ihvertfall ikke i nuet. Når barnet truer med selvmord dersom det ikke får spille, trenger man faktisk noe mer enn bare strenge foreldre. Man trenger et helsevesen som kan stille opp. I dag finnes det absolutt ingen tiltak eller behandling for spilleavhengige i Norge. Det finnes heller ingen støtte for de pårørende.
  9. Hvorfor er det slik at alkohol har skjenkestopp, mens digitalt dop er tilgjengelig døgnet rundt? Hvorfor trenger vi gacha og mmorpg kl 03.00?
  10. Trenger ikke å være forsker for å lese statistikken som viser en klar motorvei fra skjermavhengighet til NAV ufør. Problemspilling er faktisk usunt.
  11. Elsket de to forrige spillene. Men dette hørtes rart ut. 15 år før, ny ungjente, annet land... Usikker på om jeg er interessert likevel.
  12. Det er ingen som lager bra innhold lenger, hverken tv, spill, eller kino... Sprø tidslinje vi lever i. Heldigvis kommer det godt innhold fra 80 tallet i restaurert 4k hdr utgave på løpende bånd. Terminator 1 i 4K er neste film for kompisgjengen her.
  13. Asmongold dekker mediedøden bedre enn dette. Mye skyldes prateklassens svik av arbeiderklassens verdier. Man prøver å presse woke på en heterofil maskulin gruppe, som de fleste spillere er. Selvfølgelig går det ikke så godt. Så både access media og spilleselskapene taper nå penger.
  14. Midnight Mass fra 2017 var knallbra. De siste 5 årene om ikke enda lenger bakover har ikke amerikansk film levert noe appellerende.
  15. Dette vil fortsette så lenge folk kjøper, og spiller denne typen spill. Jeg unngår de.
  16. Det har jo oppstått som ledd i en omfattende propagandainnsats, som aldri har hatt sin make eller engang noe lignende på noen motsatt side. I alle fall ikke i størrelse og omfang. At det har vært to irrasjonelle sider er del av samme misinformasjonen. Anita var hit or miss, middelmådig, med en del dårlig innhold, produsert grunnet mangel på innsikt, ikke ondsinn. https://rationalwiki.org/wiki/Anita_Sarkeesian#Criticisms Mens anti-woke startet misinformasjonsnettverket Breitbart og fikk stablet på beina en rekke aktører som ikke bare har sterke meninger, men som bevisst lyger for å fremme en ondsinnet politisk agenda. De har Donald Trump, Putin, Viktor Orban, C-PAC, Elon Musk, Tim Pool, Jordan Peterson osv. Woke er bare nok en merkelapp på deres fiender. Det mest overraskende er hvor godt det slo an hos målgruppen. Altså. De som blir lurt til å klage på jøder i underholdningsindustrien, lurt til å tro at holocaust aldri skjedde, eller lurt til å tro woke er et problem har én ting til felles: De falt for propaganda fra samme aktører. Så kan man påstå at man ikke ble lurt av disse, men lurt av dem som ble lurt -- som norske Ness eller Wolfgang Wee eller Danby -- men lurt ble man. Har du sett moderne kinofilm og dataspill? Putin har ikke skyld i at heterofile menn hater moderne vestlig propaganda. Det strider mot vår egen natur.
  17. Og dermed dreper jo du ditt eget ståsted om at Ciri ikke er en"tilstrekkelig interessant karakter til å bære et helt spill". For dersom ikke dette skal være basert på bøkene, så står de jo fritt til å gjøre Ciri så interessant som de bare vil. At hun ikke er interessant i en spill som omhandler Geralt er ikke så rart. Og at Geralt ikke er så interessant i en bokserie som omhandler monsterdreping og gamle blodslinjer er heller ikke så rart. Men når de laget et spill fokusert på Geralt og hans historie, med litt frie tøyler, så ble det interessant. Det kan Ciri også bli, om hun får samme behandling som Geralt fikk i sine spill. Ciri var en så dårlig karakter i spillet at jeg hatet oppdraget med å lete etter henne. Majoriteten av spillere er heterofile menn, hvis man ikke henvender seg til dette publikummet vil man slite med inntektene. Nå har dessverre pendelene svingt så langt at girl boss og lignende woke tema automatisk blir møtt med skeptis av markedet. Produktet må være ekstremt bra for å veie opp for de røde flaggene.
  18. Det har jo oppstått som ledd i en omfattende propagandainnsats, som aldri har hatt sin make eller engang noe lignende på noen motsatt side. I alle fall ikke i størrelse og omfang. At det har vært to irrasjonelle sider er del av samme misinformasjonen. Anita var hit or miss, middelmådig, med en del dårlig innhold, produsert grunnet mangel på innsikt, ikke ondsinn. https://rationalwiki.org/wiki/Anita_Sarkeesian#Criticisms Mens anti-woke startet misinformasjonsnettverket Breitbart og fikk stablet på beina en rekke aktører som ikke bare har sterke meninger, men som bevisst lyger for å fremme en ondsinnet politisk agenda. De har Donald Trump, Putin, Viktor Orban, C-PAC, Elon Musk, Tim Pool, Jordan Peterson osv. Woke er bare nok en merkelapp på deres fiender. Det mest overraskende er hvor godt det slo an hos målgruppen. Altså. De som blir lurt til å klage på jøder i underholdningsindustrien, lurt til å tro at holocaust aldri skjedde, eller lurt til å tro woke er et problem har én ting til felles: De falt for propaganda fra samme aktører. Så kan man påstå at man ikke ble lurt av disse, men lurt av dem som ble lurt -- som norske Ness eller Wolfgang Wee eller Danby -- men lurt ble man. Rart at ingen voksne menn jeg kjenner betaler for å se moderne film eller dataspill. Kvaliteten har falt som et flykrasj de siste 10 årene. Gifte fedre er de også, så incel angrepene fungerer ikke.
  19. Har artikkelforfatteren noengang stanset opp og puttet fingeren på togskinnen for å høre om det kommer et tog? For vi risikerer nå å få et Sylvi Listhaug tog rett i fleisen til høsten. Disse artiklene er bare gjødsling for å nå det målet. Det er nok ikke forfatterens mening, men resultatet blir det. Enn så lenge man forsøker å ignorere majoriteten av unge menns stemmer og følelser, klarer man heller ikke å påvirke dem. Det er slik ytre høyre i hele Europa og USA har lykkes i å få dem på sin side. Disse angrepene gjør bare Trump en solid tjeneste. Forøvrig var Ciri en skikkelig dårlig karakter i Witcher 3, så jeg står over 4ern.
  20. Jepp, jeg klarer ikke å ta hverken HBO eller TLOU seriøst lenger. Antallet memes er i hvert fall hysterisk morsomt, glad vi i det minste får memes 🤣
  21. Sjukt. Ikke rart vi har fått en generasjon menn som bare sitter inne uten jobb utdanning partner og barn med slike psykologer i helsevesenet. Dette kommer til å bli fremtidige søksmål hvor hovedkonflikten ligger i manglende regulering og beskyttelse fra staten. Hvorfor har vi dataspill hvor man kan blåse 12.000 timer på tull? Alkohol er regulert og narkotika er forbudt nettopp for å beskytte de svakeste i samfunnet. Men digital rusmisbruk er bare flott og ufarlig...
  22. Eh, elsket spillet, men hva skal filmen handle om? 😂
  23. Anbefaler NRK kronikken "klassesviket" fra desember 2024. Forfatteren påpeker at prateklassen, deriblant journalister og kulturanmeldere, har sveket arbeiderklassen og ignorerer hva vi vil ha. Jeg savner journalister som speiler mine egne holdninger. Til nå har klassiske redaksjoner bare tapt seg, mens vi bruker YouTube mer og mer for å danne oss et mer realistisk bilde av hvordan et aktuelt spill er. Jeg er derfor usikker på hvordan man skal kunne generere lønninger til prateklassens anmeldelser av kultur i spill.
  24. Sukk, enda en spillserie utfor stupet. Jeg klarte bare ikke å engasjere meg i Ciri overhodet i witcher 3. Unngikk hovedquestet i det lengste for det var jo bare om å gjøre å søke etter noen jeg ikke likte. Når hovedpersonen i neste spill skal være denne personen... Ja nei da er det over og ut. Elsket de to utvidelsene til Witcher 3 dog. Der var humoren og questene mer som i første spillet i serien.
×
×
  • Opprett ny...