Gå til innhold

swinge

Medlemmer
  • Innlegg

    26
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av swinge

  1. Vel, kan bekrefte at telenor.hbm og telenor.hbm.mgmt ikke fungerer med andre mobiloperatører som leier hos Telenor. Er det mulig at et SIM-kort kan overstyre APN instillingene på NR7101 fra Telenor, med siste firmware fra Telenor? Vurderer å kjøpe en brukt NR7101 fra Telenor, for å spare noen lapper istedet for å kjøpe en "ulåst". Ville du anbefalt OpenWrt på disse?
  2. Nei, hverken Telenor eller Altibox lar deg bruke deres SMTP-server som relay lengre, så du må gå til andre tjenester som Mailjet, Sendgrid og Amazon SES for å bruke SMTP relay.
  3. Vet du hvilken APN Telenors Trådløse Bredbånd bruker?
  4. Men Talkmore og Plussmobil bruker jo telenor.smart som APN, når jeg sjekker APN instillingene på telefonen. Endret også til telenor.fwa og det fungerte uten problem. Vil ikke SIM kort fra disse mobiloperatørene også fungere da i Zyxel NR7101 med Telenors firmware? Edit: Ser en på Finn.no som selger en Telenor Zyxel NR7101 som har installert orginal Zyxel (100ABUV8C0 (Build date 2023/05/15) firmware på den, og selger den som "ulåst". Noen som har erfaringer?
  5. Noen som vet om man kan bruke Telenor NR7101 med f.eks. et vanlig data sim fra mobiloperatører som bruker Telenor sitt nett som f.eks. Talkmore, Happybytes og PlussMobil?
×
×
  • Opprett ny...