Mattii5 Skrevet 30. mai 2011 Skrevet 30. mai 2011 Hei. Jeg var såpass heldig at jeg kom opp i RLE til muntlig eksamen og fikk et enormt stort emne å jobbe med. Praktisk talt hele boka. Noen ideer til hvordan jeg kan snevre inn oppgaven til et interessant og mindre tema? Temaet ble: Religion, livssyn og etikk. Er kristen om det har noe å si. På forhånd takk.
iChristian Skrevet 30. mai 2011 Skrevet 30. mai 2011 Hva du selv er tror jeg er uinteressant for oppgaven. Jeg ville sett på etikkbiten, gjerne i forhold hvordan vi skal forholde oss til andre personer med andre livssyn og religioner, jeg mener det er et tema i 10, stemmer det?
Mattii5 Skrevet 30. mai 2011 Forfatter Skrevet 30. mai 2011 Hva du selv er tror jeg er uinteressant for oppgaven. Jeg ville sett på etikkbiten, gjerne i forhold hvordan vi skal forholde oss til andre personer med andre livssyn og religioner, jeg mener det er et tema i 10, stemmer det? Stemmer det ja. Ikke en dum idè det med etikk-biten!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå