Gå til innhold

Nybegynner på overklokking, hjelp?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, jeg har en AMD Athlon 3700+ San Diego processor som jeg gjerne vil klokke opp til ca. 3.0 ghz. Har kjøpt meg en Zalman CNPS 9500 kjøler for at dette skal gå, men etter å ha lest litt rundt på forumer så skjønner jeg fortsatt ikke hvilke av valgene i bios som er HTT Multiplier, CPU Multiplier etc.... Biosen min ser noe ut som dette: k8n_bios3.jpg

 

Hovedkortet mitt er MSI K8N SLI og kjører 4x TwinMOS PC3200 DDR-DIMM 1024MB Ram brikker. Har også en Corsair Powersupply 650W strømforsyning.

 

Noen som vet hva jeg må stille på?

 

EDIT: fant overklokkings guiden til un0kai, så leser litt i den og ser hvor det går.

Endret av Abba91
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gjør slik som un0kai sier, men når jeg når 235 fsb etter at jeg har satt ned ram'n ogsånn så starter pcen min, men det eneste som skjer er at vifta på skjermkortet kjører nesten på fullt. også må jeg reset'e bios.... Med en så bra vifte som jeg har burde jo ikke dette skje før jeg når 250-280 elr no? noen som vet hva dette skyldes?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...