Gå til innhold

Canon vs Sigma, 70-200


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har planlagt å kjøpe meg et nytt objektiv når jeg får inn lønninga fra sommerjobben min, og trenger en telezoom. Har allerede en 18-50, så tenker å kjøpe meg en 70-200, og det står da mellom Canon EF 70-200 2.8L USM (ikke IS altså) og Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro II HSM.

 

Spørsmålet er da, er Canon sitt verdt de 3000 ekstra enn Sigma sitt ?

 

Fordeler/ulemper med de to man bør vite om ?

 

Gjerne noen erfaringer med de to objektivene og om det er noen som har et av de.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Om du setter pris på kvalitet kjører du på Canon - om det ikke er så nøye kan du kjøpe Sigma. Du hadde nok fått mange fine bilder med Sigmaen, men det er egentlig ikke tvil om at Canons glass leverer bedre resultater.

 

Om du setter pris på kvalitet kjører du på Canon - om det ikke er så nøye kan du kjøpe Sigma. Du hadde nok fått mange fine bilder med Sigmaen, men det er egentlig ikke tvil om at Canons glass leverer bedre resultater.

Skrevet
Ulempen med Sigma er at Sigma ikke tester noe før de sender objektivene ut fra fabrikken, så du kan være heldig eller uheldig (som meg).

Kjøpte selv Sigma 70-200 F/2.8 II for en stund siden. Er totalt myk på F/2.8 og frontfokuserer som f... har vært inne til justering en gang, men det var tydeligvis ikke nok, siden det var like gale når det kom tilbake, så må sende det inn på nytt.

Canon er skarpere og har bedre kvalitetskontroll.

 

Jeg opplevde akkurat det samme med det Sigma 70-200 f/2.8 EX II objektivet jeg hadde. Resultatet var at jeg oppgraderte til Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM - og angrer ikke et sekund på det.

Skrevet

Jeg har Canon versjonen (uten IS) og er veldig fornøyd, Har ikke noe vondt å si om det objektivet.

Du kan jo lese testene på photozone.de, så ser du at det er en del forskjell på Canon og Sigma sin.

Skrevet

Takker for konstruktive og behjelpelige svar, da går jeg for canon sitt definitivt, når jeg får lønning :)

 

Igjen, takk for svar :)

  • 2 uker senere...
Skrevet (endret)

Da var det en Canon EF 70-200 2.8L USM montert på kameraet :D

 

Helt sinnsykt skarpt, selv på største blender.

 

Et av de første bildene:

 

post-139158-1219437993_thumb.jpg

 

Exif:

iso 100

f/4.0

1/1000

115mm

Endret av DHM

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...