Gå til innhold

Kraftigt viftelöst skjerkort


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei!

 

Jeg skal lage meg en "HTPC", men den skal kunne brukes til gaming også. Lyd er et viktig, rettere sagt stillhet. Derfor trenger jeg et kraftigt vifteölst skjerkort som går inn i dette kabinettet.

 

Noen forslag? Har funnet et 3870 med heatsink, men lurer på om det finnes noen kraftigere kort.

Takker på forhånd for alle svar!

 

 

- Thomas

Endret av Moffe247
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jepp, takk.

 

Har satt opp en pc med samme skjermkort jeg også. Siden det enda er 2-3 uker til jeg bestiller er jeg på utkikk etter et kraftigere, men fremdeles lydløst kort. Jeg skal si ifra hvis jeg kommer over et :)

Skrevet

Disse grafikkortene bruker over 100 watt, så sjøl om det ikke er vifter på selve korta sliter du litt hvis du ikke har god airflow. Det kraftigste kortet du kan kjøpe uten vifte er nok en eller annen 8800 GT-utgave. Forøvrig så kan du kjøpe enAccelero S1, som sikkert er bedre enn de du får med overprisa kort :).

Skrevet

God airflow er et must ja! Har planer om å herje litt med et P182-kabinett og fikse litt slik at luftstrømmen blir god nok. Eneste som bekymrer meg er hvor god kjøleren på dette kortet er..

Skrevet

burde vell være en god kjøler om man som sagt har god airflow.

 

Tar jeg ikke feil så har Antec P182 en vifte som kan blåse luft mot skjermkort området, så setter du den på full så burde man vell ha grei airflow?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...