Finchy Skrevet 8. mai 2008 Skrevet 8. mai 2008 Har nettopp tatt lappen for lett lastebil(C1) og har tenkt å utvide til C i løpet av sommeren. Hva kommer dette til å koste? Vet at jeg slipper lastsikringskurs og ulykkesberedskap + obligatorisk sikkerhetskurs på vei er redusert fra 6 til 4 t. Noen som har forslag? Veit at det var ganske tungvindt å ta c1 istedet for å ta c med en gang, men dette var tydeligvis et stort problem for forsvaret.(applaus!) Tror jeg hadde mast i et halvt år før det iheletatt skjedde noe, men da fikk jeg c1 isetdet for c som jeg egentlig hadde krav på.
Finchy Skrevet 9. mai 2008 Forfatter Skrevet 9. mai 2008 Koster vell pent lite om du tar det i forsvaret? Pent lite med tid igjen også, siden jeg takker for meg ganske snart så det går nok ikke.
KristianF Skrevet 9. mai 2008 Skrevet 9. mai 2008 Å ta kl. C koster ca. 30000kr Trekk ifra det du ikke trenger, så får du ca. pris. Jeg vil tippe det koster ca. 15-20000kr for å oppgradere.
Rune-B Skrevet 11. mai 2008 Skrevet 11. mai 2008 Vet ikke hvordan pris utviklingen på dette har vært, men i 2001 kom D(Hadde CE fra 2000) på nøyaktig 4400,-(2 kjøretimer, leie av kjøretøy til oppkjøring ogsensor-gebyr). Så noe rundt dette bør det nok ligge på om du har kjørt litt tor C1 bil, så du har litt erfaring. Men når du først går for C, så vurder E i tillegg, gir deg så mange flere yrkesvalg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå