Gå til innhold

Radiator...


steinih

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som kan tipse meg om hvordan og hvor jeg kan feste Giant radiator fra 3DFXcool? Skal ha den i et Chieftec Servertower.

 

/steinih :smile:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Får selv denne radiatoren til uka, lurer på om det går ann å feste den bak frontplata!? Ellers så kan du feste den slik Overklokking.no gjorde det, i toppen. Tror jeg kommer for å gå for en løsning med å montere den i sidedøra, har ikke fått det enda så jeg vet ikke helt. Men jeg tror det hadde blitt ganske kult å festet den fast til plexi i sidedøra. Ellers så er jo det å montere den i toppen ganske kult også.

Skrevet

Tviler på at det å feste den i sidedøra vil være en praktisk løsning! Vil det ikke bli tungvindt med tanke på at slangene vil bli i veien f.eks da du skal åpne kabinettet?

 

Jeg tror jeg skal feste den i toppen jeg oxo, men har ikke sett at det er noen festemekanisme på denne radiatoren?

 

Vurderer kanskje å kjøpe Hayden 676 i steden, men jeg er ikke sikker på om den vil passe så godt til AMD Pro Waterkit mtp slangdiameter, om vannpumpa takler det osv...

 

/steinih :smile:

Skrevet

Jeg har også bestilt denne raddisen. Jeg har tenkt å bygge en kasse i sponplater, og skru fast denne på toppen av mitt chieftec-kabinett. Denne kassen skal inneholde både pumpe og vanntank, og radiator med vifter. Luften skal gå rett gjennom den, og pumpe og tank skal ligge godt isolert for støydemping. Viftene skal ha rheostat og filter av damestrømpebukse. :smile: Alt skal kles i sort filt, sånn som man f.eks. gjør på subwoofere for bil... For meg er dette den beste løsningen, selv om jeg får et litt høyt kabinett :grin:

Skrevet

Tror ikke radiatoren vil være så veldig i veien på sidedøra bruker litt lange slanger :smile: , i så fall får jeg lage hurtigfeste for å ta av og på :smile:

Hjemme mekk er alltid bra så lenge det fungerer som man har tenkt....?

Skrevet

er det ikke noe mulighet for å feste radiatoren bak på chiftech kabinetter (full-tower utgaven)? slik swiftech folka gjorde det. (www.swiftnets.com ett eller annet sted...)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...