Gå til innhold

Hva er maks lengde på en DVI kabel i forhold til oppløsning


tommen

Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer på om noen har peil på hva maks lengde på en DVI kabel som skal takle 1600x1200 oppløsning? Linker mottas med takk^^

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei, det var et godt spørsmål..

5 meter går i alle fall knall, ville tro 10-15 meter++ også skal gå fint.

 

Men tviler på du feks kan kjøre type 50 meter uten noe slags "booster".

Skrevet
http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=116768

 

Feks. Trenger ikke "booster", eller signalforsterker, slik man trenger til feks USB(som trenger forsterker allerede over 5m).

 

Oppløsning har ikke noe å si. Eneste som begrenser oppløsninga i realiteten, er skjermen du skal bruke.

hei, det der var da vitterlig en analog kabel og 50 meter analog kabel, da er det vel bare grums du sitter igjen med av kvalitet?

Skrevet (endret)

Den kabelen var bare et eksempel i farta. Det fins DVI på lengre lengder og.

 

Du har mer dyrere kabler og som bruker egen strømforsyning, men her snakker vi prisklasser 5000+ for bare kabelen. Vet produsenten Kramer har en.

 

Men hvordan tror du større lokaler klarer å feste en prosjektor i taket også sende bildet til et lerret 20m fram? For eksempel et auditorium på en større skole? Jo de bruker kabler på denne lengden og mer, som linket til ovenfor. Har aldri vært i et auditorium med grumsete bilde.

Endret av SvennAndre
Skrevet

Kan si som så at vi har en DVI kabel på 15 meter som begynner å "tulle" på 1280x1024. Kjører jeg på en 2 meters så går det helt greit. Så lengden har definitivt noe å si. Så spm er vel egentlig om noen kan linke til en kabel på 15m som takler 1600x1200.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...