Gå til innhold

logitech z-5500 funker ikke lenger


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallo

 

Kjøpte meg Logitech z-5500 i forrige uke og alt har fungert strålende. Men nå i dag fungerer det ikke lenger. Grunnen er helt sikkert at jeg slo det på, også av rett etter hverandre. Det funket ikke etter jeg gjorde det. Hvorfor jeg gjorde det vet jeg ikke. Er anlegget helt dødt og vil ikke fungere igjen?

 

Håper på raske svar, hilsen fortvilte meg.

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det er mest sannsynlig at det er sikringen som har gått, noe som ganske mange har opplevd med dette anlegget. Du kan kjøpe nye på f.eks biltema. :)

Endret av Kake24
Skrevet

Vanskelig å skifte sikring? Hva er rett sikring til anlegget? Hva er prisen på sikring? Hva om det ikke er sikringen som er gåen :S?

Skrevet (endret)

Det er veldig lett å skifte sikring. Det er en rund liten sak bak sub-en som du du vrir på for å få sikringen ut (se bildet). En rett sikring vil være 2A (230V) sikring. Søk på produktnummer 35-1100 på www.biltema.no. Jeg kjøpte 10 stk for 15kr. Hvis anlegget ditt plutselig ble helt dødt så er jeg ganske sikker på at det er sikringen, det er jo så billig med nye uansett så du kan jo prøve dette først :)

 

z5500hw8.th.jpg

Endret av Kake24
Skrevet

Fine greier. Er det bare å ta ut sikringen og ta den med til f.eks biltema og si jeg skal ha en helt maken? Og når jeg har kjøpt er det bare å putte den inni subwooferen, så skal anlegget fungere?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...