Gå til innhold

Deling Internett-kobling mellom 2 pc-er


andm

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Jeg har et nettverk hjemme mellom to pc-er med direkte kabel, ingen switch osv...

 

Alt fungerer fint, internett også. Det jeg lurer på er om noen vet om en måte og lage en snarvei på "Remote"-pc-en, så jeg slipper og løpe fram og tilbake og logge av/på? Et program eller en snarvei...?

 

Internett pc-en har xp, den andre win98.

  • 2 uker senere...
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Under deling av internetttilkobling i win xp kan du velge å dele denne tilkoblingen, du kan også bestemme at tilkoblingen skal brukes når et program eller en anne tjenste ber om dette!

  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg har en bærbar maskin med 2 nettverkskort. og en stasjonær med et nettverkskort. Kobler bare ADSL rett inn i det ene kortet på den bærbare og kobler en krysset kabel fra det andre kortet og til den stasjonære. Dermed er begge i nettverk til en hver tid, å begge er koblet til internet sammtidig, og de bruker samme skriver. Begge kjører XP Home edition. Veldig enkelt og veldig greit

 

Kritro 8)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...