Gå til innhold

Nytt hovedkort til 500,- med SATA-300 og IDE/PATA


Tr0buff

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei.

 

Jeg vil ha et nytt hovedkort, som ligger på 500kr, og skal kjøpes på komplett.

Det skal være med SATA2 og IDE uttak. Jeg skal også kjøpe denne harddisken. Er det et godt kjøp? Jeg skal ha en harddisk som skal kjøre OS mitt. Har allerede en 200gb, som er ganske treg.

 

Tips til noen gode hovedkort ?

 

Jeg skal kjøpe nytt pga. det er problemer med blå/gul skjerm vist jeg kommer borti kabelen som går fra skjermen til PC-en. For og få normal skjerm igjenn, må jeg slå til PC-en, noe som kan risikere i at den snart blir ødelagt.

 

På førehand takk!

 

EDIT: Info om mitt nåværende hovudkort:

CPU'en har socket 775.

Jeg har AGP.

Ram'en fant jeg ikke ut, men jeg har bilde og navn på mitt nåværende hovudkort:

Asus P5PE-VM.

hovudkort.bmp

Endret av Zeoh
Lite beskrivende emnetittel.
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hadde nok hjulpet litt om du ga litt mer info om hvilken socket cpu'en din har, om det er agp/pci-e og hvilken ram du kjører nå :)

Skrevet (endret)

Er ett micro atx HK. Tror det vil være vanskelig å få tak i, men fant ett par på prisguiden. Ikke noen fra komplett da.

 

Link 1

 

Link 2

 

Det beste blir vel ei lita oppgradering om du har råd til det :D

Endret av AcRoX
Skrevet

Hadde jeg vært deg så hadde jeg sent en mail til komplett og hørt om de hadde noe å tilby. Bare skriv hva du er ute etter og hvilken hardware du allerede har så kan de sikkert hjelpe.:)

Skrevet

Nei det er ikke godt å si hva du kan gjøre. De selger jo andre plasser, men du vil visst absolutt bruke komplett.no så ser det mørkt ut :/

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...