Gå til innhold

Windows Media Center + xbox360


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Problemstillingen er som følger;

Ønsker å se filmer på TV'en fra en stasjonær PC som står et stykke fra TV'en.

 

Følgende utstyr har jeg:

- Ett stykk stasjonær PC med Windows Vista Business Edition (altså uten Windows media center) 6 meter fra TV'en.

- TV tilkoblet en XBOX 360.

 

Jeg har forstått det slik at XBOX360 har mulighet for å fungere som en extention til Windows media center; dvs at man kan se filmer fra PC-en på TV'en.

 

Spørsmål:

Det jeg lurer på er hvordan jeg kan få Windows media center på den stasjonære uten å måtte oppgrader til Windows ultimate; noe som vil koste meg mange høvdinger.

 

Er det mulig å få tak i Windows media center som ikke er bundlet til operativ system? Altså som et eget program?

 

På forhånd takk!

 

magnus

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du trenger vel streng tatt ikke media-center for å dele media med an Xbox 360. Hvis du setter opp media sharing gjennom windows media player skal xboxen se media-innholdet på denne PC-en.

Du får ikke et fancy grensesnitt, men streaming av film og musikk skal fungere fint.

 

IP

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...