C₈H₁₀N₄O₂ Skrevet 18. januar 2008 Skrevet 18. januar 2008 Halloien der ute, Har et problem med en Samsung X820. Sakens kjerne er batteriet, og ladingen av dette. Når jeg plugger i laderen registrerer telefonen at den er der, og gjør noe så fantastisk smart som å sette på skjermen for å vise at den lades, noe det faktisk ikke gjør - batteriet tømmes selv om laderen er i, i alle fall noen ganger. Problemet oppsto ganske nylig (noen dager siden) og jeg har ikke hatt anleding til å teste ut dette så grunding at det gjhør noe, men jeg har fått ladet den til fullt batteri 1 gang og tømte det igjen på et par dager. Nå virker det ikke som det er snakk om å få lada det i det hele tatt; har prøvd en del i kveld, men uten resultat. Den vil enkelt og greit ikke lades. Jeg mistenkte i utgangspunktet laderen, men tankene flyr også til batteriet. Kan det være utslitt? Dette er batteriet, hvis det sier noen av dere noe. Telefonen er litt over et år gammel. Den har faktisk nesten ikke vært skrudd av i det hele tatt (!) men klattlada en del. Har skjelden tømt batteriet helt, men heller lada det ganske ofte. Den har ikke vært utsatt for vann, fall eller denslags. Håper på snarlige svar - jeg blir paranoid uten telefon! -GG
Ari Gold Skrevet 19. januar 2008 Skrevet 19. januar 2008 Hei! Jeg har aldri opplevd noe liknende med noen av mine mobiler selvom jeg ikke har x820. Vurderer sterkt denne mobilen, men vet lite om den. Har du hatt din lenge? Hvordan virker den utenom problemet med batteriet?
C₈H₁₀N₄O₂ Skrevet 21. januar 2008 Forfatter Skrevet 21. januar 2008 Har hatt den i et år. Har bare positive erfaringer med den, bortsett fra denne litt mystiske saken her. Den er veldig solid - ikke at jeg har kjøert over den, men det er nesten så jeg tror den ville tålt det. Veldig god kvalitetsfølelse. Menyene er helt fine og funksjonene holder i alle fall for meg. Kameraet overrasket meg i positiv retning, men det var før jeg ble vant til å bruke speilreflekser Uansett, tilbake til problemet som har inntruffet. Saken har tatt en ny vending - det er ikke batteriet som har tatt kvelden. På mystisk vis fikk jeg lada det opp i går, og det putrer og går fortsatt. Da er det enten laderen eller telefonen. for å opprummere: - Telefonen registrerer ALLTID at laderen plugges i - ingen feil der. - Batteriet er IKKE ødelagt, det lot seg på mystisk vis lade helt i går. - Laderen leverer imidlertid IKKE alltid strøm til telefonen selv om den er plugga i, eventuelt er det en feil i telefonen som forhindrer strømmen fra å komme seg til batteriet; dårlig kontakt? Er det noen som har noen anelse om hva dette her kan være? Hvis ikke tror jeg at jeg bare sender den tilbake til Komplett og ser hva de finner ut. Eller skal jeg gidde å prøve med en ny lader først? -GG
C₈H₁₀N₄O₂ Skrevet 23. januar 2008 Forfatter Skrevet 23. januar 2008 bump? Er i ferd med å sende den tilbake til Komplett, men lurer fortsatt på hva dette her skyldes.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå