Gå til innhold

Oppgradere pcen min


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei!

 

pcen min byner å bli litt gammel nå så vurderer og oppgradere prosessor, minne og skjemkort.

problemet er bare at jeg har kun råd til å kjøpe 2 av 3 deler akkurat nå, så jeg trenger råd om hva som er lurest å kjøpe først.. :hmm:

 

bruker pcen til surfing, musikk og World of Warcraft..

 

har nå:

 

kabinett: Aopen XC Cube EZ482 Socket 939,ATI (liten barebone)

hovedkort: ATI Radeon Xpress 200 (integrert i kabinettet tror jeg?)

Harddisk: WD Raptor 74GB SATA

CPU: AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz

Minne: 1 GB DDR SDRAM

Skjermkort: Sapphire Radeon X800GT 128MB DDR

 

 

hva er flaskehalsen(e) i systemet mitt? (jeg skal begynne med 2 komponenter hva burde jeg kjøpe først?)

eller burde jeg bare drite i det og kjøpe komplett pc senere :cry:

Endret av madmats
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Supertakk for svar!

 

tror jeg går å kjøpe ny prosessor og skjermkort da fram til jeg har råd til en komplett en (for det blir en stund til)

Skrevet

Ja, du kan vurdere. Kjøpe nytt til ditt 939 system. Eller kjøpe nytt hovedkort :) Men siden du spurte etter hva som var lurt kjøpe, vil jeg si oppgradering av Ram og en ny cpu vil stå på listen ;) så i senere tid oppgradere skjermkort.

 

Ram 409,-

AMD Opteron 146 Veldig overklokk venlig :)

Skrevet
Ja, du kan vurdere. Kjøpe nytt til ditt 939 system. Eller kjøpe nytt hovedkort :) Men siden du spurte etter hva som var lurt kjøpe, vil jeg si oppgradering av Ram og en ny cpu vil stå på listen ;) så i senere tid oppgradere skjermkort.

 

Ram 409,-

AMD Opteron 146 Veldig overklokk venlig :)

Er vell ikke direkte nødvendig med ram oppgradering om man skal drive med surfing, musikk og World of Warcraft, men selvsagt er jo ikke skjermkort og slikt noe du trenger ekstremt mye til dette heller da, så kanskje det er lurt å vente?? om du ikke skal prøve noen spill som krever litt mere??

Skrevet (endret)

passer DDR II SDRAM i hovedkortet mitt da? har jo DDR I SDRAM nå.. er DDR II merkbart bedre?

 

SniKaZ: jo er vel lurere å vente, men litt irriterrende med lav fps

Endret av madmats
Skrevet

Min feil, slørven av meg. HK ditt støtter ikke DDR II :hm: så derfor kan du vel bare gå for snikaz sitt råd, om kjøp av nytt skjermkort. men vil fortsatt anbefale opteron prosessoren :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...