Gå til innhold

Steam-konkurrenter, finnes de?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Finnes det konkurrenter til Steam? Mao. andre som bruker de samme metodene for distribusjon/betaling av spillene? Tross at Steam's utvalg har bedret seg den siste tiden er det fortsatt en hel del spill som mangler i deres sortiment, så derfor lurte jeg på om noen kanskje hadde et større utvalg. I og med at jeg kun har hørt om Steam anntar jeg ikke det, men det er lov å spørre. :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Eneste konkurenten jeg vet om som har en "Friends" funksjon hvor du kan joine andre ingame osv. og comunity er nok http://www.xfire.com/. Men de selger ikke spill da.

 

Tror nok at Steam er helt unikt når det kommer til å samle spill på en konto som du kan bruke hvorsomhelst i verden.

Endret av Nets
Gjest Slettet-t9DveYkZ
Skrevet

Steam er vel den distribusjonsplatform med desidert flest spill pr. i dag, og det ser ikke ut som om dette vil endre seg. Nå som Steam har vokst seg såpass stort og har såpass mange brukere, vil det være lettere for andre firmaer å slenge seg på for å kunne få ut spillet sitt til fler.

 

Det finnes dog altnernativer, men gudene vet om de er gode:

http://en.wikipedia.org/wiki/GameTap

http://en.wikipedia.org/wiki/Direct2Drive

http://en.wikipedia.org/wiki/EA_Link

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...