Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Ugjevn gange på VW 2,0 tdi 140 hk


bakkhol

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi er to kollegaer som kjører henholdsvis en Audi A3 quatro og Skoda Scout med samme type motor, nemlig 2,0 tdi 140 hk. Begge opplever at bilene fusker eller går ugjevnt ved ca 2000 omd. Noen andre som har hørt om dette?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har kjørt en Audi a4 med en sånn motor. Den var overraskende dau på lave turtall, måtte helst opp i 2500 - 3000 rpm for at det skulle skje noe.

 

Er denne ujevne gangen noe som har kommet i det siste, eller er det bare at den ikke liker å bli presset på slike "lave" turtall?

Skrevet

De har vært sånn begge fra de var ny. Scout`n er bare 3 uker gammel.

Det rare er at det er kun ved akkurat 2000 omd. uavhengig av hvilket gear jeg kjører på.

Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet

Kan være en "bug" i motorstyringen. Stikk innom verkstedet og be de laste inn siste versjon av motorstyringsprogramvaren. Dersom problemet vedvarer, har du i det minste utelukket EN feilkilde.

Skrevet
Kan være en "bug" i motorstyringen. Stikk innom verkstedet og be de laste inn siste versjon av motorstyringsprogramvaren. Dersom problemet vedvarer, har du i det minste utelukket EN feilkilde.

9492805[/snapback]

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...