TrulsHE Skrevet 15. januar 2003 Skrevet 15. januar 2003 Jeg skal filme noe med mitt (Panasonic) DV-kamera, og legge det inn på pc'n for å redigere det. Og så skal jeg (med min Sony DVD+RW brenner) brenne dette over på DVD-plater for å kunne se det på en helt vanlig (stue-)DVD-spiller. MEN dette har jeg aldri gjort før, og vet stortsett ingenting.... Bortsett fra redigering som jeg driver mye med. Men jeg har bare laget filmer i wmv, mpeg, avi format... ALDRI DVD. Derfor hadde det vært veldig fint hvis noen som har gjort dette eller har peiling kunne fortelle meg dette: *Hvilket format skal jeg legge inn på pc'n? DV? *Hvordan lager jeg meny til DVD'n? *Gjør brenne-programmet den DV-filmen som jeg har (på pc'n) om til den kvaliteten/det formatet som skal på DVD'n? *Finnes det forskjellige DVD-plater, noen som er til data og andre til film? *Og finnes det noen bra (og gratis) programmer som jeg kan laste ned? Eller holder softwaren som fulgte med DVD-brenneren? På forhånd takk for svar.
tKila Skrevet 16. januar 2003 Skrevet 16. januar 2003 har ingen personlig erfaring med dette, men fant et par linker: Konvertere til dvd format (.vob), lage menyer osv..: http://www.vcdhelp.com/author.htm#dvd Brenne dvd-en: http://www.vcdhelp.com/author#dvdburn Lykke til. Gi tilbakemelding på hvordan det går.
TrulsHE Skrevet 16. januar 2003 Forfatter Skrevet 16. januar 2003 har ingen personlig erfaring med dette, men fant et par linker: Konvertere til dvd format (.vob), lage menyer osv..: http://www.vcdhelp.com/author.htm#dvd Brenne dvd-en: http://www.vcdhelp.com/author#dvdburn Lykke til. Gi tilbakemelding på hvordan det går. Tusen takk. Dette hjalp meg mye. Nå har jeg laget min første (test-)DVD. Så nå skal jeg få det til. 8)
TrulsHE Skrevet 17. januar 2003 Forfatter Skrevet 17. januar 2003 Det er en ting jeg lurer på: Hva er forskjellen på data og video DVD? Data er vel til filer, og video er vel til film... MEN for å være helt sikker spør jeg om det. Jeg skal bestille 30-40 DVD-plater, og det hadde vært veldig kjedelig hvis jeg kjøper feil. Jeg skal brenne en (selvlaget) film (med meny+chapters osv), som skal spilles av i vanlige "stue-DVD-spillere" på platene, og regner med at det er video-DVD som jeg skal kjøpe... stemmer det? Her er linker til hver av de: http://www.flexi-data.no/visdb.exe?action=...up=114182&name= http://www.flexi-data.no/visdb.exe?action=...up=111602&name= Har allerede brent filmen på en DVD-plate som var både for data og video, og den virka bra.
MagneH Skrevet 17. januar 2003 Skrevet 17. januar 2003 Det står mye på VCDHELP, f.eks. dette: http://www.vcdhelp.com/dvd Her er en god forklaring om de ulike formatene på DVD. Eller er de to alternativene dine egentlig det samme, men i ulike bokser.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå