johome Skrevet 15. august 2007 Skrevet 15. august 2007 (endret) Jeg driver og ripper CD samlingen min. Jeg skal ha sikkerhetskopi da noen av CD'ene begynner å bli gamle. Skal også flytte noen av sangene over til min MP3 spiller. Så jeg laget en egen som jeg kaller ''Led Zeppelin''. Etter å ha rippet album nr.1 gikk det greit , sangene dukket opp i Led Zeppelin. Deriblant sang nr. 1. Da jeg skulle rippe CD nr. to ble det plutselig mye værre. Rippet sang nr. 1 til Led Zeppelin , men da blir plutselig sang nr. 1 fra CD nr. 1 borte. Altså godtar mappen ikke 2 sanger med spor nr. 1 . Den ene blir fjernet. Hvis jeg derimot ripper CD nr. 1 til mappe ''Led Zeppelin 1'' og CD nr.2 til mappe ''Led Zeppelin 2'' går det greit. Alle sanger dukker opp. Det synes jeg er helt tullete da jeg på noen CD'er ikke vil rippe mer enn 1-2 sanger. Å lage en egen mappe hvor jeg bare har 1 sang virker jo helt meningsløst da jeg vil ha alle sanger fra Led Zeppelin samlet i 1 mappe. Jeg skal faktisk rippe en hel del CD'er. Er det noen som har en løsning på dette ? Endret 15. august 2007 av johome
Scortech Skrevet 15. august 2007 Skrevet 15. august 2007 Står det noe kopierings beskyttelse på coveret?
johome Skrevet 15. august 2007 Forfatter Skrevet 15. august 2007 Jeg kan ikke finne noe om kopieringsbeskyttelse på coveret.
Scortech Skrevet 15. august 2007 Skrevet 15. august 2007 Sjekket cden for riper,hakk..? Og hvilket rippe program bruker du?
johome Skrevet 15. august 2007 Forfatter Skrevet 15. august 2007 Cd'ene begynner faktisk å bli ganske gamle. Det er defor jeg tar sikkerhetskopi. Har ikke lyst å kjøpe alle CD'er på nytt igjen. Tror ikke at det er CD'ene som er problemet. Har testet med helt nye CD'er , og det samme skjer. Jeg bruker Deep ripper. Som sagt , ripper jeg til 1 mappe blir det bare tull , og sanger forsvinner. Lager jeg derimot 1 mappe for hver CD jeg ripper , forblir sangene der. Det ser ut som mappen ikke helt ''forstår'' at sang nr. 1 fra CD nr.1 og sang nr.1 fra CD nr.2 ikke er det samme.
theck1 Skrevet 15. august 2007 Skrevet 15. august 2007 Hvorfor ikke lage en mappe som heter Led Zeppelin med undermapper som har navn på albumene? Eks: Led Zeppelin - "Album nr1" - mp3'er Led Zeppelin - "Album nr2" - mp3'er Vil ikke dette løse problemet ditt? Mer oversiktlig også etter min mening. Mulig jeg har misforstått problemet ditt da?
Scortech Skrevet 15. august 2007 Skrevet 15. august 2007 (endret) Har du testet f.eks med andre cd rippere? Som f.eks med Audiograpper som er et alternativ gratis cd ripper.. Jeg bruker selv Easy CD-DA Extractor som da ikke er gratis men det er den beste jeg har brukt og har brukt den i mange år nå.. Endret 15. august 2007 av Scortech
johome Skrevet 15. august 2007 Forfatter Skrevet 15. august 2007 Hvorfor ikke lage en mappe som heter Led Zeppelin med undermapper som har navn på albumene? Eks: Led Zeppelin - "Album nr1" - mp3'er Led Zeppelin - "Album nr2" - mp3'er Vil ikke dette løse problemet ditt? Mer oversiktlig også etter min mening. Mulig jeg har misforstått problemet ditt da? 9283880[/snapback] Det er jo akkurat det jeg har. Har mappe med flere undermapper. Da funker det. Hvis en undermappe består av en eneste sang kan det jo bli fryktelig mange undermapper etter hvert. Det er jo bare det at jeg vil ha alle sangene samlet i en eneste mappe , uten undermapper.
johome Skrevet 15. august 2007 Forfatter Skrevet 15. august 2007 Har du testet f.eks med andre cd rippere?Som f.eks med Audiograpper som er et alternativ gratis cd ripper.. Jeg bruker selv Easy CD-DA Extractor som da ikke er gratis men det er den beste jeg har brukt og har brukt den i mange år nå.. 9283906[/snapback] Jeg tar og prøver audiograbber litt senere idag.
theck1 Skrevet 19. august 2007 Skrevet 19. august 2007 Hvorfor ikke lage en mappe som heter Led Zeppelin med undermapper som har navn på albumene? Eks: Led Zeppelin - "Album nr1" - mp3'er Led Zeppelin - "Album nr2" - mp3'er Vil ikke dette løse problemet ditt? Mer oversiktlig også etter min mening. Mulig jeg har misforstått problemet ditt da? 9283880[/snapback] Det er jo akkurat det jeg har. Har mappe med flere undermapper. Da funker det. Hvis en undermappe består av en eneste sang kan det jo bli fryktelig mange undermapper etter hvert. Det er jo bare det at jeg vil ha alle sangene samlet i en eneste mappe , uten undermapper. 9284183[/snapback] Men da får du det problemet igjen da. Da må du nesten ha en database av noe slag som holder orden for deg da. Enkeltsanger kan du jo ha rett i mp3, og album osv kan du ha i undermapper. Mapper er oversiktlig
dofferneo Skrevet 19. august 2007 Skrevet 19. august 2007 Kan det være at sang 1 fra CD 2 overskriver sang 1 fra CD 1? Alle filene i en mappe må ha unike navn.
johome Skrevet 20. august 2007 Forfatter Skrevet 20. august 2007 Kan det være at sang 1 fra CD 2 overskriver sang 1 fra CD 1? 9319119[/snapback] Det er nok noe sånt som skjer antar jeg. Jeg har gitt opp med å samle alle sangene i en eneste mappe. Finner ikke ut av det. Jeg hadde rippet nesten hele CD samlingen da jeg oppdaget at noe var gærnt. 2/3 av samtlige sanger var rett og slett blitt borte. Nå venter nye uker med å rippe CD samlingen på nytt (huff).
Kokkelibae Skrevet 20. august 2007 Skrevet 20. august 2007 du må nok legge inn låtene med navn, det kan jo ikke bli oversiktelig med 35 låter som heter "sang 1". hvis du bruker windows media player til å rippe cd`ne så henter den navnene på album og låter automatisk, og under alternativer kan du velge både filformat, komprimering, og hvordan den skal navngi låtene og mappene disse blir lagt i
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå