Sandemann Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 Hei Jeg har tatt oljeskift og sånn småtteri service på bilen og skulle gjerne ha nullstilt den service indikatoren. Finnes det noe måte å gjøre det på, uten om å reise til audi? Jeg har en 1997 modell audi A4 1.6. Takker på forhånd.
olhartvig Skrevet 11. august 2007 Skrevet 11. august 2007 Hvis jeg ikke husker helt feil må man først tømme oljen og mens den er tom koble til "bil pcen(vet ikke helt hva de pc man kobler tiol biler kalles)" og så slette nullstille service indikatoren.. Så tror du må ta en tur til audi. Hei Jeg har tatt oljeskift og sånn småtteri service på bilen og skulle gjerne ha nullstilt den service indikatoren. Finnes det noe måte å gjøre det på, uten om å reise til audi? Jeg har en 1997 modell audi A4 1.6. Takker på forhånd. 9231541[/snapback]
Lurifaksen Skrevet 12. august 2007 Skrevet 12. august 2007 Sjekk om bilen har en ODB II kontakt - i så fall er det bare å kjøpe en ODBII kode-leser, som du finner på ebay til ca 200kr. Med den kan du lese feilkoder, og nullstille de.
Mr. Bojangles Skrevet 12. august 2007 Skrevet 12. august 2007 Kjør til noen med Vag-Com, og få dem til å nullstille.
Gjest Slettet+5132 Skrevet 12. august 2007 Skrevet 12. august 2007 Har sjekket, service indikator kan kun nullstillest ved hjelp av diagnose utstyr. Desverre er noen bilprodusenter pengegrisker..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå