Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Svart skjem - Skjermkortet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg kjøpte en pc fra netshop i feburuar med intel c2d e6600 med blant annet ett geforce 8800 gts kort.

Her om dagen begynte plutselig ikke skjermen og funke, kom "no input" og "check cable". Jeg er 99% sikker på at det ikke er skjemen sin "feil", da jeg bruker den i skrivende øyeblikk på en annen pc + at en annen skjerm fikk samme problemet.

 

Så hva tror dere kan være feil? Eventuelt burde jeg sjekke/gjøre? Jeg har prøvd å se på grafikkkortet, men det virker ganske bra festet til hk + at strømmen er tilkobla. Virker og som om viften på kortet funker når jeg slår på pc'n.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

sjekk om strømforskyningen gir nok strøm, hvis den gjør det så prøv å bytt ram. Jeg hadde akkuratt den samme feilen som du har idag. Problemet hos meg var at rammen var ødelagt!

Skrevet

Takker for tipset.. tok ut den ene rambrikken, så ble det bilde på skjermen. Hvordan skal jeg gå fram i forhold til netshop om den defekte rambrikken? En del kompiser har sagt at jeg for all del ikke må nevne at jeg har åpnet kabinettet, pga garanti grunner.

Skrevet

Hmm. Om det var en "merke pc" har den vel samme regler som f.eks "Dell,Hp,simens" om du åpner kabinettet mister du garantien

Skrevet (endret)

Var en kampanje pc hvor jeg valgte "innholdet" i pcn(netshop bygger). Men selv om jeg har åpnet det, må de vel kunne shippe en ny rambrikke når det er defekt?

Endret av tspeed

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...