Gå til innhold

Vista + Citrix ICA, ALT TAB fungerer ikke


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Som emnet sier; Jeg sitter med hjemmekontoret på min windows vista maskin. Jeg kjører for tiden 10.0, og under XP fungerte ALT+TAB helt fint, men ikke under Vista..

 

Noen som har tips?

 

PS: Jeg er ikke direkte ute etter alternative key-comboes men takker ja til alt nå;)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nå bruker jeg Citrix 9, men ALT - + roterer applikasjoner på remoten. Tror også jeg kan velge opsjonen at ALT - TAB roterer rd-apps i egenskaper for koblingen, men jeg benytter den til å switche ut av Citrix.

 

Dette krever dog at jeg ikke kjører fullscreen. Kjører 1280x1024, men ikke rammeløs fullscreen altså...

Skrevet
Nedgrader til XP!

8951466[/snapback]

 

 

Jess, skal det men da må du gi meg et par-4 ekstra timer i døgnet - ellers rekker jeg det ikke :D

Skrevet

Tipper RulleRimfrost har det korrekte svaret, nemlig at ICA-klienten ikke er satt opp til at alt-tab skal trigge remote i stedet for lokalt.

Skrevet
Det funker fint hos meg, har ikke gjort noen spesielle innstillinger. Muligens noe på server siden?

8960902[/snapback]

 

Hvilken ICA client kjører du? (evt. link til citrix' webside?)

 

Tviler / er 99,99% sikker på at det ikke er en server-side begrensning - det er jo tross alt samme server jeg kobler meg på med enten jeg kjører xp eller vista lokalt..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...