Gå til innhold

knust kjerne?


iv3rs

Anbefalte innlegg

Skrevet

I dag klarte jeg faen å knuse kjernen på CPUen min med min gigantiske vifte (som er ganske tung også). Jeg fikk den opp å stå på 1.33 ghz @ 266 mhz FSB

 

Den kjørte på 1.4 ghz tidligere i dag - da jeg merka at programvaren for CPU måling hadde gått og hengt seg.

 

CPU er orginalt en 1200 mhz @ 200 mhz FSB.

 

Den har ikke vært utstabil hittil. Hvorfor kan jeg ikke kjøre opp mer boost på den ? (transistorer ødelagt??) Og hvorfor får jeg ikke avlest temp i windows, når det funker i BIOS? Har den lang levetid igjen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

CPUen vil nok komme til å slutte å fungere etter en stund. Det hjelper lite å klokke ned. Jeg foreslår at du kjøper deg en ny en ganske umiddelbart.

Skrevet

hva mener du med knust? Ser du tydelige sprekker o.l. i den eller??

Hørte noen ganske kraftige knaselyder da jeg satte på kjøleribba på broren sin maskin men den har nå fungert helt perfekt i flere måneder :razz:

Skrevet

Som regel har det ikke noe og si om litt av coren løsner,

har selv kjøer duron 750 Mhz i 750 i 9 mnd uten problemer , og det med skadet core/kjerne.

Skrevet

Om litt av keramikken er borte så har det normalt ingen ting å si. Om den funker nå, kommer den sikkert til å funke om et år også. Det eneste minuset er jo at du nå har et litt mindre areal mot kjøleribba. Noe som gjør at temperaturen kan stige litt.

Hadde en Duron 700 som jeg kjøpte for ganske nøyaktig et år siden. Etter en svært uheldig vifteinstallasjon i fylla, knekte jeg en større bit av coren. Nå står Duron’en i maskina til min bror, han har ikke klaget til nå.

 

Rune

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...