Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

hjelp til å åpne porter.


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg trenger hjelp til å åpne port 32459 bruker utorrent og har en SMC Barricade g SMCWBR14T-G trådløs router. jeg har ikke noe peiling på det her å trenger hjelp har bare 1-3 kb/s på utorrent.. takker for svar på forhånd. :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg har valgt utorrent, går inn i prefences og sånt, men når jeg kommer til enter port here så skriver jeg 32459 så refresher den, men det skjer ingenting. ahr også skrivd 32459 inne i prefences på utorrent.

Skrevet

følg min link, legg inn porten i utorrent som du vil bruke, velg apply og ok.

logg deg så inn på routern din og gjør videre som i guiden. Legg til din maskins ip og legg inn porten (den porten du valgt å bruke i utorrent) trykk add og evt save and exit om routern din har det.

Lukk nettlesern din og gå i utorrent og velg speedguide, og test porten på punkt 2 i guiden. (Den starte da din nettleser og sjekker om porten er åpen.)

Skrevet (endret)

vis jeg går på kjør -> cmd -> enter -> ip config -> enter. er det den ip addressen som kommer opp der? og den skal jeg skrive inn i firefox?

Endret av Bangern1991
Skrevet
vis jeg går på kjør -> cmd -> enter -> ip config -> enter. er det den ip addressen som kommer opp der? og den skal jeg skrive inn i firefox?

8028502[/snapback]

Ja, ip'n som gjerne starter med 192.168.. eller noe i den duren. husk at du skal skrive inn 1.1 til slutt, og ikke 1.35 hvis det er det som står.

 

Skriv den inn, logg deg inn på routeren, gå på der du åpner porter og skriv inn ip'n din og porten du vil åpne.

Skrevet

det kommer opp siden kan ikke vises når jeg går på http:\\192.168.1.1på ipconfig står det at jeg skal skrive 192.168.2.101

hva gjør jeg da?

Skrevet

Microsoft Windows XP [Versjon 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corporation

 

D:\Documents and Settings\Amund>ipconfig

 

Windows IP-konfigurasjon

 

 

Ethernet-kort Lokal tilkobling:

 

Tilkoblingsspesifikt DNS-suffiks :

IP-adresse . . . . . . . . . . . : 192.168.2.101

Nettverksmaske . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Standard gateway . . . . . . . . : 192.168.2.1

Skrevet (endret)

passordet til routern? i login ruten til routern?

Du er sikker på at du kjenner det riktige passordet til routeren da...

Endret av KenBjork
Skrevet
jeg har fått regisrert den på nytt har ventet på passord lenge nå.

8029123[/snapback]

Er ikke sikker på hva du mener med det du sier her jeg...

 

Men uansett så det passordet er noe man setter/endrer inne i oppsettet til routeren det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...