marrismarflow Skrevet 12. februar 2007 Skrevet 12. februar 2007 Hei, lurer på hvordan jeg setter f.eks skala 1:10 i autocad sånn at hvis jeg trekker en strek på f.eks 1200 mm så holder den seg på innsiden av "a4" arket i layouten noen som kan svare meg på dette ? =)
jarikarl Skrevet 12. februar 2007 Skrevet 12. februar 2007 Er ganske rusten i Autocad nå, men det førte du gjør er å sette opp en tegneflate som er stor nok for tegningen din. (f.eks gange opp A4 sida med 10) Så tegner du i 1 til 1 målestokk. Det er på utskriften du skalerer ned.
marrismarflow Skrevet 13. februar 2007 Forfatter Skrevet 13. februar 2007 Er ganske rusten i Autocad nå, men det førte du gjør er å sette opp en tegneflate som er stor nok for tegningen din. (f.eks gange opp A4 sida med 10) Så tegner du i 1 til 1 målestokk. Det er på utskriften du skalerer ned. 7929818[/snapback] hmm, okai.. meneh forstår da ikke helt hvordan jeg får stor nok tegneflate største jeg finner er a0
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå