Gå til innhold

BSD/UnixSette opp domene med dynamisk ip


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Vurderer å sette opp ett domene mot serveren min, men hva trengs og hvordan skal det gjøres? Kjører freebsd 6.1.

 

Litt av problemet er at jeg sitter fast med dynamisk ip (den endrer seg kanskje en gang i måneden maks)

 

Takker for svar

Videoannonse
Annonse
Skrevet

dyndns.com har en tjeneste som hjelper deg med problemstillingen. Koster litt penger, men jeg tror ikke du får gjort dette gratis.

 

Derimot om du ikke trenger ditt eget domene, men kan klare deg med dittnavn.dyndns.com (eller en av de andre de tilbyr dittnavn.getmyip.com dittnavn.homeftp.com, de har en hel _haug_ forskjellige) så får du det gratis ;-)

Skrevet

Et annet alternativ er å bruke en av klientene du kan bruke mot dyndns for å oppdattere en annen dns server (om du f. eks. har en kompis som kjører dns server). Jeg har ikke prøvd dette siden jeg har fast ip og kjører min egen dns, så jeg vet ikke hvor komplisert det er (sikkert ikke så veldig). Regner med det er mest komplisert for den som eiger dns serveren, og ikke så komplisert for deg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...