Lizzie99 Skrevet 22. januar 2007 Skrevet 22. januar 2007 Da jeg kjøpte min Nokia 7390 brukte jeg minnekortet som fulgte med telefonen de første dagene. Dette er på 128 mb og jeg fikk etterhvert kjøpt et på 1G. Problemet er at dersom jeg tar av telefonen eller putter i laderen så finner telefonen min ikke det nye minnekortet, men derimot det gamle. Dvs. at jeg ikke får frem noe av det som er på minnekortet samtidig som det kommer opp at størrelsen på kortet er 121 mb. For å endre på dette må jeg ta ut 1 G kortet og ta inn det gamle, formatere det og så ta inni det nye. Da fungerer det som normalt. Noen som vet hva jeg kan gjøre for å ordne dette? Det nye kortet er fra Twinmos. Takker for svar
dsgf Skrevet 22. januar 2007 Skrevet 22. januar 2007 Kjøp et kort som ikke er fra Twinmos.. De er kjent for å lage minnekort av litt vekslende kvalitet. Anbefaler f.eks. SanDisk. Selv kjøpte jeg et 2GB TwinMos-kort til kameraet mitt. Det ser ut til å funke fint i kameraet, men pcen min insisterer på at det ikke er formatert. Hvis jeg formaterer det fra pcen fungerer det fint fram til jeg bruekr det i kameraet igjen. Det har gjort meg såpass skeptisk at jeg unngår å bruke det, har ikke lyst til å miste bildene mine.
Lizzie99 Skrevet 22. januar 2007 Forfatter Skrevet 22. januar 2007 Hmmm...det var synd, er det i såfall noe en kan reklamere på? Synes bare det er rart at telefonen "husker" det gamle minnekortet selv om det er fjernet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå