Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Problemer med å koble til internet


Anbefalte innlegg

Skrevet

Howdy.

 

Har noen problemer med å koble til internet. Har nettop kjøpt trådløs startpakke fra telenor, en Zyxel 660 HWT. Jeg får koblet til nettverket, men internet lar den meg ikke få koble til. Hva kan være problemet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ajj, jeg har ikke noe spes god ærfaring med ZyXel modemet.

Lyser DLS, Ethernet, eller de andre lysene som dem skal?

Prøv å resett modemmet. (Hold inne den lille knappen i 30sec).

Sjekk om alle kabelene står riktig i, eller om du har riktig konfigurasjon på din pc.

Hvis ikke det fungerer kan det vere som det var hjemme hos meg at feilen ikke var fra vår side, men fra leverandøren.

Skrevet

Alle lys lyser. Jeg tror det har noe med at nettverket ikke lar andre kobles til internet eller noe sånt. Jeg får jo koble til nettverket.

 

Når jeg sjekker diagnostikk, så står det at airport'en, instillingene til airport og sånt funker. Men det står mislykket under tjener og internet. Airport = nettverkskortet.

 

Internet funker på windows-pcen, som er kobla via ethernet til modemet. Så jeg tror ikke det er noe feil med modemet, bare noen innstillinger. Men de finner jeg i så fall ikke :/

Skrevet

Prøver å koble til via PPPoE. Skriver riktig brukernavn og passord, men den finner ikke PPPoE-verten. Når jeg prøver å endre tilkoblingsmåte til DHCP, kutter internetten ut på windows-en, så det kan jeg glemme I guess. Hva skal jeg liksom gjøre nå?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...