Gå til innhold

Enermax Vifte, ledning identifisering.


Squeegie

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har nettopp kjøpt meg en 120mm+80mm enermax vifte med viftestyring. Hvilken ledning er det som måler rpm? den i midten?

 

Fargene er:

gul/gul med oransj-strek/og svart(ground).

Da er gul 12V?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis jeg ikke tar veldig feil nå så er gul med oransje strek som måler rpm.

 

Men hvorfor trenger du å vite dette? Skal du ikke bruke kontakten som fulgte med og koble den rett på hovedkortet?

 

Mvh.

Dings

Skrevet

nope. Skal bytte ut viftene i PSU, kulelagrene på en av dem har gått i stykker og da BRÅKER dem. Og i PSU'en så er det kun 2pins tilkobling. Og dvs. mere arbeid på meg:P

Skrevet

Jeg byttet viften i PSUen min for noen dager siden og varfaktisk så heldig at jeg kunne bruke en av kontaktene på hovedkortet... Ledninegn blir litt klamt, emn den ligger o i ro, så det gjør ikke noe. Har du sjekket at din ledning ikke når bort til en kontakt? (forutsatt at du har en ledig da.. :smile: )

Da vil jo du kunne få turtalsavlesning også.. :wink:

 

Mvh.

Dings

Skrevet

Quote:


Den 2002-11-21 13:15, skrev Dings:


Det vil jeg ikke:P

Jeg har ikke bruk for turtallsavlesning og enda flere ledninger som stikker ut av PSU tar seg ikke ut. Minimalt med ledninger er best:D

 

Nei, må nok modifisere pin'en litt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...