Det Dvergiske Kaffebord Skrevet 17. november 2006 Skrevet 17. november 2006 Hei! Jeg har tenkt til å trykke opp noen gensere eller t-skjorter. Jeg har tidligere hørt at man bør bruke vektorgrafikk til dette da det kan strekkes uten at dette medfører at bildet blir dårlig. Poenget er at jeg har allerede laget en logo som jeg allerede har laget, er det da mulig å gjøre den om til vektorgrafikk? Mulig jeg er helt ute å kjøre her, så hvis noen har hatt erfaringer med trykk eller generel peiling så ber jeg om hjelp. På forhånd takk. -DDK.
Cadesius Skrevet 17. november 2006 Skrevet 17. november 2006 (endret) Til trådstarter: Du kan jo alltids bruke Adobe Illustrator til å vektorisere logoer. Den beste måten å vektorisere en logo som allerede er lagret som pikselgrafikk er vel å tegne den opp igjen på nytt, eller bare tegne over det orginale "bildet"(Logoen). Hvis du skjønner hva jeg mener? Endret 17. november 2006 av cadesius
berland Skrevet 17. november 2006 Skrevet 17. november 2006 Jeg har tenkt til å trykke opp noen gensere eller t-skjorter. Jeg har tidligere hørt at man bør bruke vektorgrafikk til dette da det kan strekkes uten at dette medfører at bildet blir dårlig. Si til de som skal trykke hvor mange piksler ditt bitmap-bilde er på nå, og la så de si om pikslene vil synes. Å gjøre om til vektorgrafikk vil som regel nesten si at man må lage figuren på nytt.
Det Dvergiske Kaffebord Skrevet 17. november 2006 Forfatter Skrevet 17. november 2006 Jeg har tenkt til å trykke opp noen gensere eller t-skjorter. Jeg har tidligere hørt at man bør bruke vektorgrafikk til dette da det kan strekkes uten at dette medfører at bildet blir dårlig. Si til de som skal trykke hvor mange piksler ditt bitmap-bilde er på nå, og la så de si om pikslene vil synes. Å gjøre om til vektorgrafikk vil som regel nesten si at man må lage figuren på nytt. 7306609[/snapback] Ok, det finnes ikke noen programmer som kan gjøre om et vanlig bilde til vektorer? Det ville vel kanskje bli for avansert.
Ejrik Skrevet 18. november 2006 Skrevet 18. november 2006 Hva med og poste logoen i posten? Kan kanskje hjelpe.
Faris Skrevet 18. november 2006 Skrevet 18. november 2006 Adobe Illustrator CS2 har en funksjon som "vektoriserer" bitmap bilder for deg, men det fungerer ikke hvis bitmapen er for kompleks. Da er det beste å trace bildene manuelt i Illustrator.
sNx Skrevet 18. november 2006 Skrevet 18. november 2006 (endret) Hei. Jeg skriver hovedoppgave nå og har god erfaring med Inkscapes innebyggede raster til vektor grafikk. Verd å prøve da det er gratis? http://sourceforge.net/search/?type_of_sea...&words=Inkscape http://www.inkscape.org/ et søk på raster ga også endel interessant. Jeg har faktisk prøvd Delineate tidligere som konverterer raster til vektorer (svg). http://sourceforge.net/search/?words=Inksc...r&Search=Search Endret 18. november 2006 av sNx
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå