håvard87 Skrevet 16. november 2006 Skrevet 16. november 2006 Hei! For et par uker siden installerte jeg et program ved navn "Musicmatch Jukebox" fordi jeg skulle konvertere noen låter. Av en merkelig grunn var min WinXP Media Center Edition helt skrudd etter en restart senere på kvelden. "Start-linjen" vises ikke, ingen XP-relaterte applikasjoner fungerer og det meste er generelt umulig å ha med å gjøre. Til tross for dette ser ting ut til å fungere fint, jeg kan lett navigere meg rundt i mapper og kan se filer som vanlig. Problemet er at jeg vil ta backup av noen data som ligger på disken før jeg formaterer og installerer Windows på nytt og det viser seg å være litt klundrete i og med at jeg ikke får kopiert/klippt ut filer fra disken og over på en ekstern disk. Jeg for ei kopiert filer rundt på systemdisken. Hvordan redder jeg filene mine? Takker på forhånd for all hjelp. /Håvard (Hvis noen lurte så har jeg forsøkt sikkerhetsmodus. Uten hell!)
håvard87 Skrevet 17. november 2006 Forfatter Skrevet 17. november 2006 Ja, men systemgjenopprettingen vil ikke starte i likhet med alle andre windows-applikasjoner.
TheChef Skrevet 4. desember 2006 Skrevet 4. desember 2006 Start opp PCen i "Safe mode" og les de spørsmålene du får der godt. Jeg har vært inne på "safe mode" mange ganger tidligere, men det var nylig at jeg fant ut at hvis du svarer nei (eller var det ja?) på spørsmålet som kommer opp, så får du mulighet til å kjøre system recovery. Tror det skal stemme... Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå