GÃ¥ til innhold

Tagging av bildefiler


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)
Digikam v. 0.9.0-beta på Linux kan settes opp slik at tagger og komentarer blir lagret som IPCT/Exif på bildet. Endelig versjon beregnes rundt juletider. Endret av ahaf
Skrevet

Jeg bruker Digikam versjon 0.9.0-beta og jeg ser att Tagger kommer inn i IPCT som Keywords i format "tag/undertag,nestetag/undertag", men ikke sjekket hva andre program leser. Jeg har forsøkt å få Keywords fra BibblePro til å bli tatt inn som tagger i digikam, men dagens versjon av digikam tar ikke hensyn til disse. Digikam bruker IPCT/Caption feltet fra bildet.

Skrevet (endret)

Jeg ser jeg får inn tagger som Keywords på mine filer med Digikam.

 

I Picasa vil IPCT Keywords som allerede er på fila være søkbar. Du kan også legge til nye Keywords på bildet, men disse Keywords er ikke til annet bruk en søk. Labels blir, så langt jeg kan se, ikke registrert i metadata. Picasa har også et annet format på Keywords enn Digikam og BibblePro. Her ligger nok noe av problemet, det er ingen standard for hvordan bruke metadata.

Endret av ahaf

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...