christian1986 Skrevet 20. oktober 2006 Skrevet 20. oktober 2006 Vi bare først si at jeg er helt ny med windows 2003 server, ingen erfaring. Derfor vil jeg stille spørsmålet, trenger jeg å legge inn antivirus på kontoene på servere? Er det forresten noen som vet hvordan man stopper en macbruker til å få adgang til alt?
Thorvald Skrevet 20. oktober 2006 Skrevet 20. oktober 2006 Du legger bare inn antivirus på serveren. Den vil da gå på alle kontoene. Så setter du opp brukere og gir de tilatelser. Du kan ikke låse alle mac brukere, det bestemer du med brukertilatilatelser til hver enkelt bruker.
christian1986 Skrevet 20. oktober 2006 Forfatter Skrevet 20. oktober 2006 Du legger bare inn antivirus på serveren. Den vil da gå på alle kontoene. Så setter du opp brukere og gir de tilatelser. Du kan ikke låse alle mac brukere, det bestemer du med brukertilatilatelser til hver enkelt bruker. 7112506[/snapback] Ok, takk for svar. Men, får til å sperre tillgangen til pcene, men ikke til macen. Det sklir rett igjennom uansett virker det som. Noen som har peiling?!?
AT1S Skrevet 22. oktober 2006 Skrevet 22. oktober 2006 Hvilket antivirus programm er det snakk om? Har win2k3 server selv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå