Engen_2k Skrevet 15. oktober 2006 Skrevet 15. oktober 2006 (endret) Dette er da en Ny innkjøpt pc i deler. Den har jeg satt isammen selv og den funka fint helt i starten. (En dag) Etter det begynte jeg å få masse bluescreen så jeg testa og formatere og legge inn driverne på nytt, men når jeg skulle legge in windows igjen streika det på ca 50%. Det som skjer er at den ikke får kopiert filer og noen blir kopiert feil. Etter 50% som sagt så skjer dette med nesten alle filene som skal legges inn. Her er en liste over delene i pc'n Deler i Pc'n: Abit AN8 32X AMD Athlon 64 FX-55 (Et lite spm her. Er prisene som prisguiden viser her SYKT dyre? For når jeg kjøpte den fra komplett betalte jeg ca.2500.) Hitachi Deskstar T7K500 320 GB Asus GeForce 7900GTX 512MB Corsair Value Select DDR400 2048 MB (2x1024) Hiper HPU-4M580 Hva jeg har prøvd: 3 forsjellige orginale widows cd'r. 2 forsjellige cd/dvd rommer. Stille til failsafe og optimised defaults i bios. Noen som har noen forslag eller erfaringer med slike problemer? Takker for svar Endret 18. oktober 2006 av Engen_2k
SirAmp Skrevet 15. oktober 2006 Skrevet 15. oktober 2006 ville sjekket at hovedkortet støtter cpu! har du være forsiktig med hensyn til ESD?
efikkan Skrevet 15. oktober 2006 Skrevet 15. oktober 2006 Hei! Stopper den på de samme filene hver gang? Sjekk at strømforsyningen er riktig tilkoblet, og at hovedkortet har nok strømkabler. FX-55 var i sin tid veldig dyr, men nå er den ikke så mye verdt lenger. Hilsen, efikkan.
Xenofil Skrevet 16. oktober 2006 Skrevet 16. oktober 2006 Sjekk at minnebrikker og hdd kabler står skikkelig i.
aspstein Skrevet 16. oktober 2006 Skrevet 16. oktober 2006 Har du prøvd å kjøre memtest for å sjekke at du ikke får noe feil på minnebrikkene dine?
Engen_2k Skrevet 16. oktober 2006 Forfatter Skrevet 16. oktober 2006 Takk for svar Cpu'n skal vel funke så lenge det er sokket 939? ESD har jeg ikke hørt om før så har nok ikke tatt noe serlig hensyn til det Det stopper på akuratt de samme filene hver gang ja. Har både dobelt og trippelt skjekket strømledningene og andre kabler, men det skader ikke å se igjen. Skal også ta en titt på minnebrikkene. Memtest har jeg heller ikke prøvd. Hvordan funker det egentlig?
aspstein Skrevet 16. oktober 2006 Skrevet 16. oktober 2006 Takk for svar Cpu'n skal vel funke så lenge det er sokket 939? ESD har jeg ikke hørt om før så har nok ikke tatt noe serlig hensyn til det Det stopper på akuratt de samme filene hver gang ja. Har både dobelt og trippelt skjekket strømledningene og andre kabler, men det skader ikke å se igjen. Skal også ta en titt på minnebrikkene. Memtest har jeg heller ikke prøvd. Hvordan funker det egentlig? 7081691[/snapback] Last ned memtest eller ultimate boot cd og se om det programmet finner noen feil på minnebrikkene dine. Gjør det det kan du øke volte til minnebrikkene et hakk, med mindre du kjører høy volt på de allerede...
Engen_2k Skrevet 18. oktober 2006 Forfatter Skrevet 18. oktober 2006 Jammen var det rammen som hadde sylda Den ene rambrikka var gåen så det funker fint med bare den ene Takker for all hjelp
aspstein Skrevet 18. oktober 2006 Skrevet 18. oktober 2006 Jammen var det rammen som hadde sylda Den ene rambrikka var gåen så det funker fint med bare den ene Takker for all hjelp 7096885[/snapback] Har du prøvd å bytte på de for å se om det er minnekontrolleren i CPUen som sliter?
Engen_2k Skrevet 22. oktober 2006 Forfatter Skrevet 22. oktober 2006 Jammen var det rammen som hadde sylda Den ene rambrikka var gåen så det funker fint med bare den ene Takker for all hjelp 7096885[/snapback] Har du prøvd å bytte på de for å se om det er minnekontrolleren i CPUen som sliter? 7098042[/snapback] Har prøvd det nå, men da funka det ikke. Så jeg er veldig sikker på at det er den ene rambrikka som er ødelagt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå