Gå til innhold

Trøbbel med komponentkabel


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg startet et emne her for litt siden hvor jeg fikk tips til hvilken komponentkabel jeg burde kjøpe. Vel, nå har jeg kjøpt den men det viste seg at DVD-spilleren ikke har komponent-inngang! :blush: Jeg antok at den hadde det siden den var ganske ny og siden alle andre spillere jeg har sett på har hatt det. Nå kunne jeg sikkert bare kjøpt en ny billig spiller med komponent-inngang, men det er ikke så enkelt. Med DVD-spilleren fulgte det nemlig med et ganske bra surround-anlegg (8 høytalere tilsammen), og i bruksanvisningen står det at jeg ikke bør bruke anlegget på en annen forsterker enn DVD-spilleren. Dessuten har jeg ikke klart å finne en DVD-spiller på nettet med så mange innganger til surround-anlegg (ingangene er i 8 forskjellige farger).

 

Kan noen gi meg råd om hva jeg burde gjøre? Burde jeg kjøpe både ny DVD-spiller og surround eller finnes det noen typer overganger/adaptere jeg kan bruke?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Tja regner med at du har kjøpt deg et alt i et kinopakkeløsning eller? :hmm: DU kan jo altids returnere component kabelen hvis pakken er uåpnet.

Endret av Wooho
Skrevet

Jeg kjøpte komponent-kabelen en god stund etter at jeg kjøpte DVD-spilleren og surround anlegget. Men jeg har ikke lyst til å sende tilbake komponent-kabelen... den ser så kul ut (og jeg vil ha bra bildekvalitet!)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...