Gå til innhold

Trenger vifte til Atlhon XP1600... Forslag?


DigitalOverride

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Skal snart anskaffe meg en Athlon XP 1600, og lurer på vilken vifte jeg bør/kan kjøpe. Er ikke noe spesielt interresert i å overklokke (no pun intended :wink: ), da jeg har lest den (litt) avanserte måten en måtte latche sammen L1 broen på. Jeg vil helst ha en kjøler til maks 300,- som ikke bråker som et jetfly, og som holder CPU'en til en nogenlunde bra temp.

 

PC'en min skal så i en kjellerleilighet, der det vanligvis er ganske kjølig (også om sommeren) så jeg stiller ikke noen seriøse krav til kjøling. Så lenge vifta holder CPU'en fra å smelte, er jeg fornøyd.

 

Noen forslag?

 

Thanx

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det mange her på forumet vil anbefale er nok Taisol CGK 760. Jeg har denne kjøleren selv, og kan anbefale den på det varmeste. Denne kjøleren er meget effektiv og bråker relativt lite. Den passer også for overklokking, hvis du ikke har planer om noe ekstrem overklokking. Prisen på kjøleren er 259 kr hos Microplex.

 

 

http://www.microplex.no/

Skrevet

Går ut i fra at det er denne det er snakk om:

 

Taisol CGK760092 copperbase cpu-cooler SocketA (max 1.4GHz) TAICGK760092

kr 223,- på Databutikken

 

Ifølge guiden er kjølekittet som følger med ikke av beste sort... Gjør jeg da rett i å kjøpe en stk. Arctic Silver II Premium Thermal Compound 3g fra Databutikken, for kr 80?

 

Takk for raskt svar,

Skrevet

Har selv en XP1600+. Vifta jeg bruker er en EKL-vifte til kr 100 fra Komplett Data. Beregnet for CPU opp til 1400 Mhz samt til XP1900+. Ikke noe problem ..stillegående er den også.

Skrevet

ja få vekk (termal paste)kjølekittet under Taisolen og smell på noe artic silver :smile:

det gjør susen :smile:

Skrevet

Skal du ha billig og bra kjøler til under 300,-kr, kjøp TaiSol CGK760. Alpha PAL8045 + en mer stillegående 80x80x25mm vifte er å foretrekke, men koster da det dobbelte! :sad:

Skrevet

min athlon TB 900 har en taisol CGK760 med arctic silver og den kjører 48 grader på full load! jeg har en følelse på at dette er litt varmt, vet noen hvorfor? har et hq45 kabinett med en passe god papst vifte til å blåse inn luft.

Skrevet

ok temp det Damrod.

har selv en Taisol 760 og en XP 1500.

46-49 idle. 49-53 full load.

kabinettemp 27-30 grader.

Skrevet

heh... var litt mye da. Jeg har samme vifta i mitt kabinett, og sammen med fire vifter (to inn, to ut) holder den 36 grader på idle. Romtemp ligger da på rundt 20 og kassa på 22-24. På load øker den til rett over 40. Jeg synes dette er passelig grei temp.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...