Gå til innhold

hvordan få M&M7 til å virke på ny PC?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Ville i dag finne fram "gamle klassikkere" og bestemte meg for å installere Might & Magic 7. Under installasjonen får jeg opp at systemet kanskje ikke kan brukes til å spille spillet, ( se bilde) men Pcen er helt ny, alle nye drivere er installerte, og kjører DirectX 9.

 

Noen som har opplevd det samme, eller eventuelt kan hjelpe?

 

Takker for svar! :thumbup:

 

Edit: Prosessoren er en AMD 3700+ s939

post-69485-1150819679_thumb.jpg

Endret av Diff
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det er neppe noe problem, saken er nok at det programmet ikke klarer å lese klokkehastigheten pga. at den er firesifret, som du ser så leser den den som 113Mhz.

Endret av Patz
Skrevet
Det er neppe noe problem, saken er nok at det programmet ikke klarer å lese klokkehastigheten pga. at den er firesifret, som du ser så leser den den som 113Mhz.

6346187[/snapback]

 

Så hva tror du jeg må gjøre da? Etter at spillet er installert, prøver jeg å starte spillet. Skjermen blinker et lite øyeblikk, men spillet blir ikke lasta opp. Bildet går tilbaket til skrivebordet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...