Rivers Skrevet 10. juni 2006 Skrevet 10. juni 2006 Burde jeg bruke USM på bilder som skal "fremkalles" i 10x15cm / 30x45cm / 60x90cm?
ragamuffin Skrevet 10. juni 2006 Skrevet 10. juni 2006 Selvsagt. Alle digitalbilder må kjøres gjennom en eller annen oppskarpingsprosess før de kan ansees å være presantable. (selv om man alltids finner unntak fra regelen) Men da i varierende grad. Jeg bruker å se bildet som skal skrives ut i f.eks A3, i 50% visning når jeg legger på sharpen. Da blir skarphet omtrent i samsvar med det som kommer på papiret. Ellers må man normalt ha bildet i 100% når amount, radius og thresholds skal bestemmes.
Rivers Skrevet 10. juni 2006 Forfatter Skrevet 10. juni 2006 Takk, var det jeg regnet med Har ikke lyst til å bæsje på leggen når jeg skal bestille en papirkopi som blir en meter bred (panorama).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå