skolegutten Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Skal kjøpe meg en bærbar PC til konfirmasjonen, men vet ikke helt hvilken PC jeg bør gå for. * Vil helst bruke mellom 12.000 til 15.000. * PCen vil bli brukt en del til nettsurfing og spilling, så bør ha spesifikasjoner som gjør dette mulig. * Av spesifikasjoner bør jeg ha: - god prosessor til spilling (ville gjerne oppgitt en klokkefrekvens, men ser at dette ikke har all verden å si lenger) - rask harddisk med 100GB kapasitet eller mer - 1024MB RAM eller mer - et grafikkort som er godt egnet til spilling, minst 256MB grafikkminne - widescreen 15,4" skjerm - CD/DVD-brenner * Designet har ikke så mye å si, noe svart eller grått er greit nok for meg. Vekten er også likegyldig. * Trådløst internett og noen USB-porter er et must, bluetooth hadde også vært fint, men ikke nødvendig. Er egentlig ganske åpen for forslag - det er så mye å velge mellom at jeg blir helt blindet! Takker for all hjelp
Slacks Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Skal kjøpe meg en bærbar PC til konfirmasjonen, men vet ikke helt hvilken PC jeg bør gå for. * Vil helst bruke mellom 12.000 til 15.000. * PCen vil bli brukt en del til nettsurfing og spilling, så bør ha spesifikasjoner som gjør dette mulig. * Av spesifikasjoner bør jeg ha: - god prosessor til spilling (ville gjerne oppgitt en klokkefrekvens, men ser at dette ikke har all verden å si lenger) - rask harddisk med 100GB kapasitet eller mer - 1024MB RAM eller mer - et grafikkort som er godt egnet til spilling, minst 256MB grafikkminne - widescreen 15,4" skjerm - CD/DVD-brenner * Designet har ikke så mye å si, noe svart eller grått er greit nok for meg. Vekten er også likegyldig. * Trådløst internett og noen USB-porter er et must, bluetooth hadde også vært fint, men ikke nødvendig. Er egentlig ganske åpen for forslag - det er så mye å velge mellom at jeg blir helt blindet! Takker for all hjelp 6028528[/snapback] Ta en titt på Dell Inspirion 6400. Hvis du ikke er altfor kresen på spill så vil nok x1400 kortet (yter 4/5 av x700). Ellers kan du jo vurdere Asus A6Ja. Jeg valgte 6400, men jeg spiller ikke de mest krevende spillene heller. |mEg|
EirikLF Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Mange anbefaler Asus A6J: http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=318534 Den faller fint inn under dine krav, og er blant de beste kjøpene når det gjelder bærbar PC.
efikkan Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Mange anbefaler Asus A6J:http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=318534 Den faller fint inn under dine krav, og er blant de beste kjøpene når det gjelder bærbar PC. 6028803[/snapback] Ja den er et veldig bra kjøp. Noen andre butikker har den vel noe billigere. Hilsen, efikkan.
tom watt Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Asus A6ja passer perfekt for dine krav, bortsett fra at hard disken ikke er så rask. Kjøpte denne nettopp selv, og er storfornøyd. Alle de gamle spilla fikk nytt liv, med mye bedre grafikk.(far cry f.eks) Nå for tiden spiller jeg oblivion, noe den takler uten problemer.
Daffa Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Uten problemer? Var ikke det å ta litt hardt i? Sliter med 7800GT og Opteron [email protected] jeg (1280x1024)
tom watt Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Uten problemer? Var ikke det å ta litt hardt i? Nei. Jeg har selvfølgelig gjort endel pre game, in game samt .ini forandringer, men grafikken er bra, og jeg har konstant mellom 25- 30 fps ute i naturen.
efikkan Skrevet 2. mai 2006 Skrevet 2. mai 2006 Radeon X1600 skal klare det meste av spill i dag ganske greitt. Uten problemer? Var ikke det å ta litt hardt i? Sliter med 7800GT og Opteron [email protected] jeg (1280x1024) 6029664[/snapback] BTW: Var det ikke noen problemer med det spillet sammen med GeForce? Hilsen, efikkan.
skolegutten Skrevet 4. mai 2006 Forfatter Skrevet 4. mai 2006 Tusen takk for alle forslagene! Skal ta en titt på dem litt senere. Hva spill spiller du? 6029538[/snapback] Halo for det meste. Skulle vel ikke være noe problem, men gjør ikke noe at PCen er godt utrustet for fremtidige kjøp av bedre spill heller
skolegutten Skrevet 5. mai 2006 Forfatter Skrevet 5. mai 2006 Beklager dobbelpost, men er prosessoren kraftig nok på disse to maskinene som jeg har fått anbefalt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå