Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

maskinen fungere ikkje


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

For eit par dager siden gjekk eg inn i bios og endre på kva måte du vil starte maskinen på t.d. du kan velge right click, left click, hot kyes, password.. eg valgte password, skreiv inn passordet og slå av maskinen. når eg skulle starta den etter på, så var den heilt død.

 

Noen som veit kva som kan vere gale?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Prøv clear cmos. Slå av pcen, ta ut batteriet på hovedkortet i cirka 10 sekund før du setter det inn igjen, så start opp pcen og velg "setup defaults" (om du får skjermbilde).

Skrevet

Har du hørt at du ikke skal forandre på det som fungerer?

 

Jeg har også satt passord der engang, men da fungerte det ikke sånn. Da startet pc'en, men jeg måtte skrive passord for at skjermen skulle vise noe annet enn svart.

Skrevet

Hehe, ja det var kanskje litt dumt å gjøre det.. Men alikevell, eit passord kan ikkje skade, kunne kanskje fått bruk for det og;) men appropo cmos, har prøvd å resette cmos på den andre metoden, men skal prøve batteriet no!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...