Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

nettet detter ut hele tida med 516i


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mon tro om ikke NGT har satt hastigheten noe for høyt for din linjelengde eller det kan selvfølgelig være noe støy på linja di .

 

Se om ikke NGT kan ta å få kjørt en linjetest .

  • 2 uker senere...
Skrevet

Nå begynner det å bli verre her.Internetten detter ut hele tida og jeg må gå inn i 516i for å restarte hundre ganger om dagen.

  • 3 uker senere...
Skrevet

Noen som har funnet en løsning på dette problemet??

 

etter at jeg gikk fra netopia router til speedtouch 516 så har linja blitt veldig ustabil.

 

Fint hvis noen her kan hjelpe.

 

kan ikke si jeg gleder meg til 45min i kø til ngt hvis dette fortsetter... :no:

Skrevet (endret)

sliter dere med at 516 rebooter seg så les her:

 

http://www.ngtforum.net/viewtopic.php?t=83

 

"Jeg slettet de Type greiene. Commanden er "ppp ifdelete intf=TypeA_2" du sletter alle du ikke bruker. Hjalp for meg. No har routeren ikke restartet seg på 9 dager Very Happy Dette gjør du. Gå til "Kjør" - Skriv "Telnet 10.0.0.1" - Skriv inn brukernavn som er "Administrator" - Skriv commanden og husk "saveall"

 

Strepto og z0nic på #Nextgentel @ EFnet som tipset meg om dette"

 

 

 

 

 

 

---

 

 

jeg har til nå hatt uptime på 16 dager og det fungere fortsatt, før var det max 4 dager før 516 reboota seg selv

Endret av kewell79
  • 1 måned senere...
Skrevet

jeg har hatt dette modemet fra thomson 516 i ca. 1 uke, fungerte flott i fire dager... så begynte den å koble meg av nettet, slo av og på modemet, og da fungerer det i noen minutter. Det som er litt rart er at surfing på nettet i firefox fungerer ikke når dette skjer, men msn virker da enda + azureus... merkelig, noen som har opplevd lignende av dette?

Skrevet

Det må helt klart være noen store problemer med DNS med disse Speedtouch . Nå husker jeg ikke terminologien men jeg mener at jeg har lest at problemet er at man "mister kontakt" med DNS tjenere .

 

For MSN og Azureus bruker da ikke dns akkurat ...

Skrevet (endret)

noen som kan hjelpe meg med noen tips... jeg må restarte modemet hver halvtime.. msn virker fortsatt.. men vanlig surfing i firefox/explorere virker ikke :(

Endret av mazel

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...