Gå til innhold

Mulig å erstatte Celeron M med Pentium M?


2ern

Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er snakk om i en Packard Bell Easynote. Etter hva jeg har hørt så blir Celeron M cpuer varmere enn Pentium M, derfor høyere støynivå. Hvis et slikt bytte er mulig, er det sannsynlig at det vil gjøre noe med støynivået?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Regner med at Celeron M og Pentium M kjører på samme socket, og vi her snakker om en nyere Celeron M, og en Pentium M i samme familie. Disse er fullt mulig å demontere i vertfall. Det vil derfor avhenge av hva hovedkortet støtter. Det er sansynligvis ikke annen metode å sjekke dette enn å teste med en annen CPU. Reklamasjon/garanti på maskinen forsvinner, men dersom det ikke fungerer kan du, dersom den ikke er skadet på noen måte, returnere CPUen og få pengene tilbake på den dersom den er kjøpt på nettet.

Endret av jonepet
Skrevet

vell skal nok funke.. men du får ikke utnyttet centrino teknologien og speedstep, for det ligger i resten av systemet og, å ikke bare på CPU som mange tror.

Skrevet

Det vil jo variere etter hva hovedkortet støtter. Støtter hovedkortet Centrino og SpeedStep vil det fungere dersom det ikke er slått av et sted.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...