Gå til innhold

IDE2 kanalen funker ikke!!! HJELP!!!


zypher_ut

Anbefalte innlegg

Skrevet

IDE1 kanalen/kabelen funker fint (den med harddisken), men den andre nekter å finne cd-rommen og cd-brennern min. Jeg har et MSI K7T Turbo "Limited Edition" hovedkort, sony crx 145e brenner, LG 32x cd-rom. Har prøvd forskjellige ide-kabler til og med. Både brennern og cd-rommen funker fint på ide1 kabelen.

 

Ellers har jeg:

1.2 GHz T-Bird

GF4 TI4400

512 MB RAM

40 GIG Maxtor HDD

SB Live! Player

 

Setter pris på raske svar.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ok, gjetter litt nå. Er IDE2 skrudd på i BIOS? er den installert i win xp? (dette skal den gjøre av seg selv da, men...)

 

Er dette et nytt problem eller har det vært sånn i det siste? Har du kjøpt noen nye komponenter?

Skrevet

Den er på i BIOS og innstallert i XP.

Har hatt et lite problem med det før, men det fiksa seg selv på en eller annen måte (skrudde på pc'n for 10ende gang så funka det).

Denne gangen dukka problemet opp nå en kammerat lånte brennern i 20 min. Den funka fint hos han og det gjør den fortsatt (til og med etter at jeg fikk problemet).

Skrevet

Forresten finner ikke PC'n noenting på Secondary Slave/MAster under oppstarten nå det står "Detecting IDE..."

 

Har også prøvd å bytte BIOS og flere forskjellige drivere.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...